Почесне консульство Литовської Республіки

Візит Члена Європейського Парламенту до Дніпропетровська

Останнім часом Дніпропетровськ приймає делегації з різних країн світу, високопосадових іноземних гостей з Європейського Союзу та допомагає з реалізацією їх особливих місій.

За запрошенням Посольства Литовської Республіки в Україні 17 -18 жовтня 2014 року із візитом до м. Дніпропетровськ перебував Член Європейського Парламенту від партії лібералів Литовської Республіки Пятрас Ауштрявічус разом із Послом Литовської Республіки в Україні Пятрасом Вайтєкунасом та Аташе з питань оборони Міндаугасом Квіклісом. Мета візиту – засвідчення всебічної підтримки Україні литовською стороною у реалізації  її евроінтеграційних прагнень та суверенного права на захист своєї територіальної цілісності та недоторканності, а також обговорення питань порядку денного українсько-литовських відносин не лише регіонального, а й щодо реалізації питань міждержавного рівня.  

За сприяння Почесного консультва Литовської Республіки в м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської ОДА впродовж дводенного візиту литовською делегацією було проведено низку змістовних зустрічей.

У Дніпропетровській ОДА делегація, очолювана европарламентарем П.Ауштрявічусом, провела зустріч з радником Голови Б.Трейгерманом. Під час зустрічі литовська сторона вкорте висловила свою безумовну підтримку Україні у якнайшвидшому набутті членства у Європеському Союзі та відмітила помітний внесок керівництва Дніпропетровської області у маштабній підтримці обороноздатності української держави проти воєнної агресії. Під час зустрічі  П. Ауштрявічус повідомив, що за допомогою аукціону, литовські художники та ювеліри зібрали кошти та вже готові перерахувати на фінансування протезування кінцівок рук та ніг українських військових, які постраждали під час бойових дій у зоні АТО.

Члени литовської делегації стали почесними гостями на урочистій події у Дніпропетровську – на церемонії прийняття Клятви ліцеїста на вірність Україні учнями ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, які вступили до закладу у 2014 році.

Не оминули гості й молоде покоління, взявши участь у інтерактивному діалозі зі студентами, який пройшов на базі Національного гірничого університету. Важливо відмітити, що наразі в Університеті навчаються студенти, які у зв’язку із критичною ситуацією на сході України переселилися з Донецької та Луганської областей. Після вступного вітального слова Ректора Г.Г.Півняка, аудиторія могла вільно поспілкуватися з офіційними особами Литовської Республіки та Європейського Союзу: отримати відповіді на запитання, які в основному стосувалися евроінтеграційних перспектив України, бачення гостей щодо ймовірних шляхів врегулювання кризової ситуації в Україні, та можливості  отримання досвіду роботи в офіційних структурах ЄС. Відповідаючи на запитання, П.Ауштрявічус повідомив, що Европа хоче надати подіям на Донбасі об’єктивну оцінку, у звязку з чим у проектах резолюцій Європарламенту прописано створення спеціальних груп, які будуть розслідувати військові злочини обох сторін. Проте, европарламентар – людина, яка повнністю підтримує суверенне право України боротися за свою незалежнсть, зазначив, що українська армія, на відміну від сил противника, знаходиться на своїй території та має право оборонятися. Відкритість та щирість гостей зі студентами сприяла пролонгації зустрічі більше запланованого одного часу.

У наступний день візиту, литовська делегація у супроводі Почесного консула Литовської Республіки в м.Дніпропетровськ та представників Дніпропетровської ОДА відправилася у райони території зони АТО – у міста Красноарміськ та Краматорськ, у яких облаштовано евакуаційні пункти для жителів міст. Незважаючі на те, що ці міста вже вважаються залишеними у спокої бойовиками, делегація охоронювалася спеціальним патрулем батальону “Дніпро -1” на додаток до броніжилетів та касок. Наочно гості отримали згоду пересвідчитися у  реальності розпачу, перед яким опинилися українці з постаждалих регіонів. Під час спілкування з жителями, П.Ауштрявічус ще раз наголовсив, що він на своєму рівні продовжуватиме відпрацьовувати дієві механізми у Європеському Парламенті, які будуть спрямовані на захист интересів України: офіційне визнання та засудження воєнних злочинів проти України з боку агресора, якнайшвидше досягенення консенсусу між різними політичними силами Європейського Парламенту щодо набуття членства України у ЄС, виділення матеріальної допомоги для відбудови Східної України.

Таїсія Шульга – відповідальний секретар Почесного консульства

slider=64

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору