Почесне консульство Литовської Республіки

ТУРИСТИЧНА ЛИТВА

Відпочинок у Литві

Відпочинок у Литві – чудовий вибір для романтиків, адже тут немає спеки, галасу,  притаманних південному узбережжю Європи. Курорти Литви ваблять ароматом прибережних соснових гаїв, загадковими білими дюнами та затишком. Морське повітря, насичене хвоєю та йодом, дуже корисне для здоров’я.

Курорт Паланга для тих, хто любить широкі пустельні пляжі, велосипедні чи піші прогулянки серед соснового лісу. Саме тут чудове цілюще повітря. Вечірня Паланга сподобається вам своїми арт-крамничками, джазовими вечорами на терасах. Ботанічний сад Паланги заснований у 1897 році графом Феліксом Тишкевичем. Це одне з найкрасивіших місць на узмор’ї Литви. Тут знаходиться музей бурштину, де представлені понад 28 000 експонатів. Бурштин – справжній скарб країни: це скам’яніла смола хвойних дерев, яким понад 35 мільйонів років.

Нерінга

Нерінга- туристична перлина Литви, що розташована на Куршській косі у природному заповіднику, який охороняється ЮНЕСКО як об’єкт культурного ландшафту. Ніда – найвідоміше селище, де бував Томас Манн,  а Юодкранте запам’ятається вам чарівною набережною і Бурштиновою затокою. Тут у XXI столітті добували бурштин. Пляжі Юодкранте ідеально підходять для кайтсерфінгу, віндсерфінгу, параглайдингу, водних прогулянок на човнах.

Пляжі Куршської коси – це смуги найчистішого піску 25-70 метрів завширшки, що тягнуться уздовж всього узмор’я. Тут найкрасивіші ландшафти в країні, найчистіше повітря, море, ліси. Пляжі пишаються “блакитним прапором ЄС”- символом чистоти води та доглянутості території.

Клайпеда

Клайпеда – третє за величиною місто країни, популярний туристичний центр з великою кількістю санаторіїв та пансіонатів. У середньовічні часи місто було найбільшою торговою точкою Литви. До 1525 року Клайпеда як великий морський порт належала рицарям Тевтонського ордену, до 1923 року відносилась територіально до Німеччини, що позначилось на архітектурі міста.

Романтичне і суворе узмор’я Балтійського моря – це ідеальне місце для тих, хто бажає сховатися від літньої спеки та сонця, відпочити при помірній температурі. Литва чекає вас на своїх безкрайніх пляжах, курортах, у соснових гаях та бурштинових затоках смарагдового моря.

16 ПРИЧИН, ЧОМУ ЛИТВА ПОВИННА БУТИ ВАШИМ НАСТУПНИМ МІСЦЕМ ВІДПОЧИНКУ

За матеріалами інтернет-видання The Telegraph

Цьогоріч Литва святкує 100 років своєї незалежності. Хоча 16 лютого 1918 р. Литва позбулася столітнього царського правління, вона знову була окупована наприкінці Другої Світової Війни і лише в 1990 році відновила свою свободу. Тим не менш, країна відзначає 100 літній ювілей і, безумовно, сподівається, що наступні 100 років будуть менш навантажені.

Тому, здається, настав вдалий час розглянути, що ця балтійська нація може запропонувати мандрівникам.

1. ЦЕ НЕРУХОМИЙ ЦЕНТР ЄВРОПИ.

Потрібно визнати, декілька націй пред'являли права на те, щоб називатися центром континенту - Білорусь та Угорщина дві з них- але точку біля села Purnuškės офіційно визнано центром науковою спільнотою. (У 1989 році Національний географічний інститут Франції підтвердив, що географічний центр Європи знаходиться всього в 24 км на північний захід від Вільнюса...) Пам'ятник позначає це місце, а в сусідньому Європейському парку розміщується найбільша у світі скульптура з телевізорів. Не гайте часу, Литва чекає на вас.

2. ЦЕ ДУЖЕ ДЕШЕВО

Столицю Литви, Вільнюс, регулярно визнають одним з найдешевших міст для турів вихідного дня, де кухоль пива, як правило, коштує менше 2,50 євро. "Проведіть час, мандруючи по дивовижно атмосферним брукованим вулицям найбільшого середньовічного старого міста в Центральній та Східній Європі", - каже мандрівник Telegraph Адріан Брідж. "Відвідайте архітектурну спадщину, яка поєднує елементи барокового, готичного, ренесансного та російського стилів, і приєднайтесь до молоді у її богемному стилі життя". Чому б не приєднатися.

3. ЦЕ ОДИН ВЕЛИКИЙ ФІЛЬМ

BBC знімала велику частину свого серіалу “Війна та мир” в Литві та сусідній Латвії. "Литва багато років створює фільми", - писав Джон Гімлетт, який вирушив на "Війну та мир" для Telegraph Travel. "Зазвичай вона відіграє роль Росії, хоча вона також була Тюдорівською Англією (Елізабет I) і навіть Шервудським Лісом (Робін Гуд)".

4. ГОРА ХРЕСТІВ — ЦЕ НІЧНИЙ КОШМАР

Вважається, що Гора Хрестів на цьому місці з’явилася після бою в 1831 році, це на північ від міста Шяуляй. Великі і маленькі хрести та розп’яття, а також статуї Діви Марії та литовських патріотів були залишені католицькими паломниками. Зараз Гора налічує близько 100 тисяч хрестів.

5. НЕ ВРАЖЕНІ ГОРОЮ ХРЕСТІВ?

Відвідайте пагорб відьом. Це скульптурна галерея, поблизу селища Юодкранте, яка знаходиться недалеко від Куршської коси. Вона налічує близько 80 дерев'яних персонажів, пов'язаних з литовським фольклором та язичницькими традиціями.

6. ЛИТВА Є СПІВВІТЧИЗНИКОМ ІСЛАНДІЇ

Кожен любить Ісландію. Це країна, яка була першою, що визнала Литву, як незалежну державу в 1991 році. Вулиця Islandijos (вулиця Ісландія) біля центру Вільнюса є свідченням, що все ще триває братство країн.

7. ЛИТВА МОЖЕ ПОХВАЛИТИСЯ ВЕЛИЧЕЗНИМИ ПІЩАНИМИ ДЮНАМИ

Половина Куршської коси входить до складу володінь Литовської Республіки. Це 61-мильна смуга піщаних дюн, що межує з Балтійським морем. Це всесвітня спадщина ЮНЕСКО, де розмішуються найвищі рухомі піщані дюни в Європі, середня висота яких 35 метрів, а деякі - до 60 метрів. Маттіас Люфкенс для Telegraph Travel: "Сосни що застеляють невелику частину піщаних дюн - це рідкісне природне диво, збережене в майже ідеальному стані, колишніми радянськими правителями регіону, які забороняли будь-якому іноземцю ступати на неї".

8. ПОЗНАЙОМТЕСЬ З ТРЬОМА ІНШИМИ ОБ'ЄКТАМИ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ

Інші місця, що охороняються ЮНЕСКО: чарівний історичний центр Вільнюса; археологічний комплекс "Кернаве", який може похвалитися свідченням близько 10 000 років людського поселення; і геодезична Дуга Струве, мережа з 265 тріангуляційних вимірювальних пунктів, що зв'язують 10 країн по всій Європі.

9. ЛИТВА МАЄ ВСЕМОГУТНІЙ ІНТЕРНЕТ

Вірите в це чи ні, країна Балтії пропонує Інтернет з однією з найвищих швидкостей завантаження в світі, завдяки наявності найбільш оптико-волоконної широкосмугової мережі в Європі.

10. ВІЛЬНЮС МОЖЕ ПОХВАЛИТИСЯ ЦИМ ЧУДОВИМ СОБОРОМ

Неокласична церква була завершена в 1783 році.

11. ЛИТОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТАКОЖ ВРАЖАЄ УЯВУ

Це один з найстаріших таких закладів у Північній Європі, заснований у 1579 році.

12. ЦЕ КОЛИСЬ НАЙБІЛЬША КРАЇНА В ЄВРОПІ

Ще один дивовижний факт, беручи до уваги сучасний розмір Литви. Вона, як Велике князівство Литовське, була найбільшою нацією в Європі, маючи в своєму складі частину сучасної Білорусі, України, Польщі та Росії.

13. ВОНА МАЄ ПАМ’ЯТНИКИ СВОЄМУ БУРХЛИВОМУ МИНУЛОМУ

Колись окупована як нацистами, так і Радянським союзом в 20 столітті, Литва має чудовий сімейний парк Грутас, поблизу міста Друскінінкай, який є останнім в своєму роді місцем відпочинку, де продемонстровані стройовий порядок СРСР і мощі, вилучені з усієї країни після повернення незалежності в 1991 році. Існує також виставка про життя в Литві під правлінням Радянського Союзу.

14. ЯКЩО ВИ ПРИХИЛЬНИКИ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ЗБРОЇ

Вам сподобається виведена з експлуатації Радянська ракетно-ядерна база в Žemaitija National Park (Жемайтійский національний парк).

15. НАЦІОНАЛЬНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ Є ДОСИТЬ ОСОБЛИВИМ

Це блоковий комплекс вражаючої сучасної архітектури, наповнений найсучаснішими роботами литовських художників. Звичайно, це в Вільнюсі, і ви можете дізнатись більше про це на сайті ndg.lt.

16. ВІЛЬНЮС МАЄ ОДНУ З НАЙНЕСПОДІВАНІШИХ СТАТУЙ ЄВРОПИ

А саме скульптуру легендарного гітариста та музиканта сімдесятих, Френка Заппи. Цей самоучка і яскравий американець народився в Балтіморі і помер у Лос-Анджелесі. В Литві його стали позиціонувати, як фігуру свободи - і бюст його було відкрито в 1995 році як "символ, який ознаменував кінець комунізму, але одночасно висловив те, що це не завжди було гидотою і похмурістю". Досить справедливо. Ви можете випадково знайти його на житловій вулиці К. Калінауско-Гатве.

Прокрутка до верху