Почесне консульство Литовської Республіки

Вільнюська гімназія прийняла дітей зі Сходу України на навчання

Як вже повідомлялося раніше, Литовська Республіка запропонувала Україні прийняти на навчальний 2014/2015 рік дітей з Донецької та Луганської областей віком від 13 до 16 років з сімей , які постраждали під час бойових дій у зоні АТО. 27 жовтня 2014 року семеро учнів, які разом із сім’ями переселилися до м. Дніпропетровськ, разом з вчителем української мови та літератури відбули на безкоштовне проживання та навчання у Вільнюському Домі литовців (гімназії). Інша частина школярів з різних регіонів України вирушать до Литовської Республіки найближчим часом.

Трансфер дітей за маршрутом Дніпропетровськ-Київ-Вільнюс відбувався у супроводі відповідального представника Почесного консульства Литовської Республіки в м. Дніпропетровськ Ганни Подлєсної. В Вільнюському аеропорту групу дітей зустрічали Директор навчального закладу Гінтаутас Рудзінскас, а також представники урядових структур Литви.

За оперативною інформацією школярі влаштувалися у гуртожитку, що розташований на території Вільнюського дому литовців. Навчальну програму з української мови та літератури буде продовжено завдяки забезпеченню литовською стороною проживання та оплати праці українському викладачеві з цього предмету. По завершенню навчального процесу учні зможуть провести свій літній відпочинок у Литві.

На найближчу перспективу урядом Литовської Республіки заплановано виділення ще одного грошового траншу для фінансування такого ж проекту для значно більшої кількості українських школярів.

 

Відеорепортаж щодо відправки українських дітей до м.Вільнюс

 

Зустріч дітей та батьків з представниками Дніпропетровської ОДА та Почесним Консулом Литовської Республіки в м.Дніпропетровськ перед виїздом до аеропорту "Бориспіль"

 Посол Литовської Республіки в Україні П.Вайтєкунас з напутнім зверненням до дітей ( в аеропорту "Бориспіль")

Школярі та представник Почесного консульства Литовської Республіки в м. Дніпропетровськ Г.Подлєсна перед вильотом до м.Вільнюс

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху