Почесне консульство Литовської Республіки

З’їзді Почесних консулів Литовської Республіки в Україні

05 липня 2023 року відбувся традиційний з’їзді почесних консулів Литовської Республіки в Україні. Робоча зустріч пройшла під керуванням Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса Сарапінаса та радника посольства з економічних питань Марюса Дунди.

Вітаючи почесних консулів, Вальдемарас Сарапінас зазначив, що їх діяльність є важливою частиною розвитку двосторонніх відносин, суспільних і бізнесових зв’язків. Учасники зустрічі обговорили найактуальніші політичні питання, дискутували про розвиток регіональної співпраці, для підвищення ефективності співробітництва, обговорили економічні, енергетичні, консульські питання, а також нововведення в регулюванні діяльності почесних консулів та проєкти відновлення Литви в Україні.

“П’ятнадцять почесних консулів Литви в Україні є великою підтримкою та допомогою у розвитку політичних, ділових та культурних відносин між Литвою і Україною”, – зазначив Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас, вітаючи гостей. Почесним консулам була представлена актуальна інформація про співпрацю між Литвою і Україною, а також план діяльності Посольства Литви в Україні.

Під час заходу відбулася дистанційна зустріч з членами Литовської конфедерації промисловців. Литовські бізнесмени і почесні консули поділилися інформацією про бізнес та інвестиційні можливості в регіонах, а також обговорили майбутню співпрацю між почесними консулами та бізнесменами.

Цього ж дня, напередодні Дня відновлення державності Литовської Республіки відбувся урочистий прийом з цієї нагоди.

У заході взяли участь заступники Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк і Олександр Корнієнко, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, Заступник Міністра закордонних справ України Микола Точицький, представники офіційних установ України, керівники посольств іноземних держав, дипломати, члени литовської громади, бізнесмени, громадські та культурні діячі.

Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас привітав гостей заходу, зазначивши, що Литва і надалі твердо підтримуватиме Україну на шляху до Європейського Союзу і НАТО, а також продовжуватиме надавати усіляку підтримку Україні у її боротьбі проти російської агресії.

Олена Кондратюк, Заступниця Голови Верховної Ради України, також привітала гостей, нагадавши про спільні сторінки історії та подякувавши Литві за всебічну підтримку в цей складний час.

Також, на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса Сарапінаса, участь в урочистому приймі взяла студента Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Надія Сливинська. Пані Надія отримала стипендію литовського уряду, як студентка Каунаського університету Вітаутаса Великого, де навчалась восени 2022 року за програмою академічного обміну.

Прокрутка до верху