Почесне консульство Литовської Республіки

РЕКТОРУ КАУНАСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВРУЧИЛИ ДИПЛОМ ПОЧЕСНОГО ДОКТОРА НАЦІОНАЛЬНОГО ГІРНИЧОГО УНІВЕРСИТЕТУ

6 грудня поточного року до Почесного консульства Литовської Республіки у м. Дніпро завітали ректор Університету Вітаутаса Великого (м. Каунас), професор Юозас Аугутіс з дружиною Ельвірою Аугутіне. Їх супроводжували ректор ДВНЗ «Національний гірничий університет» (НТУ «Дніпровська політехніка»), академік НАН України Геннадій Півняк і директор Центру академічного співробітництва з країнами Балтії ДВНЗ «НГУ», доцент Богдан Галь. Візит стався на завершення великої триденної програми перемовин з керівництвом ДВНЗ «НГУ» і урочистостей, участь в яких взяв ректор Юозас Аугутіс.

Свого часу саме Почесний консул Віталій Півняк ініціював співробітництво між вищими навчальними закладами двох країн. І сьогодні, усього півтора роки потому вже йшлося про відкриту спільну освітню програму підготовки бакалаврів («Світова політика та економіка»), а також про співробітництво у сфері обміну студентів та викладачів.

В ході візиту 5 грудня було підписано двосторонню довгострокову угоду, яка передбачає реалізацію програми спільної підготовки магістрів («Менеджмент в освіті»), а також закладає підґрунтя для перспективної освітньої і наукової співпраці. На часі підписання аналогічного договору щодо започаткування спільної програми підготовки магістрів зі спеціальності «Міжнародне бізнесове право».

Під час засідання вченої ради НГУ ректор, академік НАН України Геннадій Півняк вручив литовському колезі диплом і мантію Почесного доктора НГУ. У відповідь Юозас Аугутіс виголосив присягу Почесного доктора НГУ і надзвичайно цікаву інавгураційну лекцію про історичне коріння і перспективи українсько-литовських відносин.

6 грудня поглиблення освітньо-наукового співробітництва обговорювали вже за участі Почесного консула Литовської Республіки у м. Дніпро Віталія Півняка . Ректор Юозас Аугутіс запросив своїх дніпровських партнерів і, перш за все, істориків та політологів, взяти участь у масштабних заходах, які плануються в Каунасі у наступному році з нагоди святкування 100-річчя з Дня Відновлення Держави Литва.

Почесний консул Віталій Півняк пообіцяв підтримку усіх перспективних спільних проектів освітян і науковців двох країн і заохотив їх до подальшого співробітництва.

slider=301

slider=308

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору