Почесне консульство Литовської Республіки

ВІЗИТ ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦІОНАЛЬНОГО ГІРНИЧОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО ЛИТВИ

З 19 по 27 листопада у Литовській Республіці (м. Тракай) відбувся тренінг з питань соціальної адаптації молодих біженців та внутрішньо переміщених осіб у рамках реалізації проекту «INVOLVEMENT: Involving and Embracing Mentalities» за програмою ЄС ERASMUS+.

Проект було розроблено у Державному ВНЗ «Національний гірничий університет», який при підтримці Консульства Литовської Республіки у Дніпрі давно системно співпрацює з литовськими партнерами. Партнерськими організаціями у реалізації проекту виступили NGO «Inseptus» (Литовська Республіка) та NGO «Development and Initiative» (Україна). Країни учасниці: Україна, Литовська Республіка, Австрія, Ірландія, Греція, Вірменія, Сицилія.

Проект «INVOLVEMENT» був першою спробою поєднати формальну та неформальну освіту у питанні соціальної інклюзії молоді, яка постраждала через необхідність мігрувати внаслідок військових конфліктів. Під час тренінгу представники громадських організацій, громадські активісти, соціальні волонтери та викладачі ВНЗ разом намагалися знайти шляхи кооперації у вирішенні цієї спільної проблеми. Нагадаємо, що однією з найдинамічніших світових тенденцій є поширення та розвиток неформальної освіти, представленої тренінгами, майстер-класами, семінарами, щодо яких не існують певних стандартів. Формальна (академічна) освіта, на відміну від неформальної, має чітку структуру навчальних планів та стандарти підготовки фахівців з присвоєнням відповідних державних освітньо-наукових кваліфікацій та ступенів. Таким чином, перед учасниками проекту стояли питання: як академічному сектору інтегруватися у позакласну роботу громадських організацій, щоб допомогти молодим біженцям відчувати себе комфортно під час навчання та дозвілля у новому соціумі, а сектору громадських активістів, у свою чергу, як взяти кращі практики структурної та стандартизованої роботи університетів при допомозі молодим переселенцям.

Протягом психологічних, комунікативних, соціологічних та національно орієнтованих сесій учасники прийшли до спільної думки, що громадські активісти та викладачі університетів можуть відігравати роль коннекторів під час допомоги молодим біженцям у адаптації у локальне соціальне середовище та будувати комплексні плани навчально-дозвільної роботи з такою молоддю.

Завдяки проекту молоді учасники з різних країн удосконалили навички міжкультурного спілкування, комунікації, критичного мислення, ведення аргументованої дискусії, аналізу та формування стратегії.

Тренінгові дні були надзвичайно насичені різноманітними сесіями та панельними обговореннями, а ввечері влаштовувалися міжкультурні вечірки з національними піснями, танцями та квізами про країни.

Запрошуємо партнерів та друзів до співпраці у майбутніх проектах. 

slider=302

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору