Почесне консульство Литовської Республіки

Литва допоможе дітям-сиротам зі Східної України

На початку жовтня Литовська Республіка звернулася до України з готовністю прийняти на 2014/2015 навчальний рік дітей з Донецької та Луганської областей віком від 13 до 16 років з сімей, які постраждали під час бойових дій у зоні АТО. Зокрема, Литва прийме 15 учнів з сімей біженців та сімей, в яких один з батьків загинув на Сході України. Литовська сторона бере на себе фінансування і забезпечення всім необхідним для навчального процесу, який здійснюватиметься на базі Вільнюського литовського Дому (міжнародна гімназія). У цьому навчальному закладі буде організовано навчання школярів російською мовою за програмою 8 класу. Вільнюський литовський дім також має можливість забезпечити проживання двох вчителів української мови з України, які продовжать викладання цього предмету.

Наразі готується до відправки група, що складається з 15 дітей і двох вихователів, які супроводжуватимуть їх. Почесне консульство Литовської Республіки в м. Дніпропетровськ у співробітництві з Дніпропетровською державною обласною адміністрацією здійснює комплексну перевірку на наявність та відповідність законодавству України документів для виїзду за кордон неповнолітніх громадян України, а також дозвільних документів відповідних органів опіки. В оперативному порядку Почесне консульство здійснює повне забезпечення відкриття віз через Посольство Литовської Республіки в Києві для безперешкодного перебування дітей і супроводжуючих їх осіб у Литві упродовж всього навчального року.

На 8 жовтня 2014 року запланована зустріч в ОДА з батьками й опікунами дітей для остаточного погодження навчальної програми. Відліт групи школярів до Литви, де вони продовжать навчання, заплановано попередньо на 17 жовтня 2014 року.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору