Почесне консульство Литовської Республіки

7 КОНВЕНЦІЯ ПОЧЕСНИХ КОНСУЛІВ ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

2 липня у Вільнюсі більше, ніж 100 учасників із 67 країн зустрілися на 7-му конгресі почесних консулів Литви. Вранці вони прибули до Президентського палацу для зустрічі з Президентом Литовської Республіки пані Далею Грибаускайте.

Наступна зустріч відбулася з Міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом. Відповідно до програми відбулися дискусії з Прем’єр-міністром, представниками Кабінету Міністрів на тему перспектив зовнішньої політики Литви, європейського центру фінансових послуг, допомоги громадянам Литви за кордоном, розвитку культурної дипломатії, керівних принципів для політики діаспори, тощо. Увечері відбувся прийом, організований Міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом в розважальному центрі “Белмонтас”.

Була проведена культурна програма для подружжя почесних консулів з відвідуванням етнографічного музею “Rumsiskes” під відкритим небом. У ці дні в Литві розпочався Литовський пісенний фестиваль, присвячений 100-річчю незалежності Литви. У неділю на Ратушній площі в центрі Вільнюса відбулася подія, в якій брали участь світові литовці та етнічні спільноти Литви, а в парку “Vingis” була виконана рок-опера.

Більше 12 000 людей мають намір взяти участь в основних заходах фестивалю у парку “Vingis” 6 липня.

Фольклорний день у вівторок буде присвячений видатним державним діячам Литви, особливо Йонасу Басанавічюсу, голові Литовської Ради, який підписав закон про незалежність 16 лютого 1918 року. У середу в парку “Kalnai” (Hill Park) буде встановлено символічне житнє поле, і двадцять вагітних жінок перейдуть його. Загалом, очікується, що 36 000 людей, візьмуть участь у фестивалі. А аудиторія буде принаймні в десять разів більша.

slider=341

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору