Почесне консульство Литовської Республіки

НАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕДИЦІЯ В ДНІПРІ

4 липня 2018 року до міста Дніпро прибув човен “Вітаутас Великий”. На борту корабля – учасники литовського телевізійного проекту “Національна експедиція” – відомі литовські історики, журналісти, представники шоу-бізнесу. На водному рубежі міста, закордонних гостей зустрів давньослов’янський вітрильник “Русич” під командуванням міського голови Бориса Філатова. Два кораблі разом пришвартувалися на Фестивальному причалі, де на них вже чекали з українським короваєм представники обласної та місцевої влади, литовці області та дніпряни.

slider=342

Церемонію зустрічі продовжив Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк, який у своїй вітальній промові зазначив: «Ми вважаємо ваш приїзд прекрасним подарунком, країни, що святкує сторіччя своєї незалежності. Чим більше в місті різних культурних заходів, тим більше у нас можливостей показати всьому світу, що Дніпро – цікаве і розвинене європейське місто. Нам удвічі приємно – не тільки знайомити вас з українською культурою, природними та історичними пам’ятками, а й разом досліджувати і популяризувати спільну литовсько-українську історію, тим самим, зміцнювати литовсько-українські зв’язки”.

slider=343

Кульмінацією церемонії зустрічі стало знайомство з дивовижним набуттям Дніпропетровщини, самобутнім мистецтвом українського живопису – Петриківським розписом – світовою спадщиною визнаною комітетом ЮНЕСКО. За підтримки Почесного консула, було організована унікальна можливість проходження майстер-класу з розпису під відкритим небом з прекрасним видом на Дніпро.

slider=344

Зважаючи на події, що відбуваються на сході Україні через військову агресію Росії, конфлікт, що вже чотири роки турбує не тільки Україну, а й весь світ, “Національна експедиція” виявила бажання відвідати перший в Україні музей “Громадянського подвигу в подіях АТО” та поспілкуватися з учасниками антитерористичної операції. Литовській делегації представили новий англомовний панорамний фiльм в форматі 360 градусів про хід подій АТО. Зазначимо, що в стрічці зафільмовані слова активної підтримки Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайте Україні, її суверенітету та цілісності, що звучать дуже символічно в рік сторіччя відновлення незалежності Литви.

slider=345

Далі “Національна експедиція” направилася до фортеці Кодак, що представляє собою пам’ятку національного значення України та історичну цінність для Литовської Республіки.

slider=346

Теплу зустріч організували Альбертас та Генрієтта Роже, які зустріли делегацію в своєму домі та познайомили з сімейними традиціями.

slider=347

“Національна експедиція” триватиме до 12 липня. Увесь цей час команда із сорока трьох представників литовської інтелігенції та шоу-бізнесу подорожуватиме містами України. Після завершення експедицій відзняте в Україні відео покажуть на литовському телебаченні. Розраховують на 25 серій. Керівник експедиції, професор історії Альфредас Бумблаускас підкреслив важливість спільної історії та створеної разом історичної спадщини, що є важливим у контексті сучасної Європи, зміцнення свободи і незалежності України, повернення в сім’ю європейських держав. Проект планується завершити 11 липня у Херсоні.

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору