Почесне консульство Литовської Республіки

100 років від дня народження письменника Романа ГАРІ

В Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія (пр.К.Маркса 18), у відділі мистецтв, 25 вересня відбулося позачергове засідання «Літературної вітальні», яке було присвячене 100-річчю з дня народження французського письменника Романа Гарі (Кацева). Доповідь «Вільнюське побачення» зробила Голова литовського товариства «Гінтарас» Г.М.Хмель-Дунай.

Народився Р.Гарі 8 травня 1914 року у м. Вільнюс, на той час це була територія Польщі. В Литві (у Вільнюсі та короткий час на батьківщині мами у Швенчьонісі) пройшло його дитинство, саме тут зародилася та дозріла особистість майбутнього дипломата, громадського діяча, відомого письменника – двічі лауреата Гонкурівської літературної премії.

Під час виступу Галина Миколаївна ознайомила присутніх із змістом книги, яку до 100-річчя з дня народження письменника підготувало та приватним коштом випустило вільнюсське товариство шанувальників творчості Р.Гарі. Всією діяльністю вільнюського клубу Р.Гарі невтомно займається відомий литовський актор Ромас Раманаускас. Під час зустрічі у Вільнюсі цього літа він передав книгу «Вільнюський РОМАН» дніпропетровському клубу. В книзі надана низка документів, що стосуються точного місця народження письменника (метричний запис в книзі синагоги м.Вільнюс), поштові листівки з видами Вільнюса, фото побутових предметів, афіші, оголошення газет тих часів, коли у Вільнюсі проживала родина та проходило дитинство Романа.

Матеріал та світлини підготувала

Голова литовського товариства «Гінтарас» Г.М.Хмель-Дунай

slider=61

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору