Почесне консульство Литовської Республіки

ЗАВЕРШЕННЯ ПРОЕКТУ ЛИТОВСЬКОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ СПІВПРАЦІ

18 квітня 2017р. в Посольстві Литовської Республіки в Україні відбулася зустріч в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса з представниками медичної сфери Литовської Республіки. Зустріч була присвячена  масштабному проекту Литовської програми розвитку співпраці.

Міністерство охорони здоров’я Литовської Республіки і Вільнюський центр психічного здоров’я у 2015-2017 роках успішно виконали проект «Допомога областям Східної України у реформуванні системи психічного здоров’я та у продовженні перебудови сектору психосоціальної реабілітації» у Дніпропетровському та Полтавському регіонах.

Даний проект був пілотним в Україні і ознаменував собою реформування сфери медичного обслуговування двох регіонів за напрямом «Психосоціальна реабілітація» відповідно до норм та стандартів Європейського Союзу. 

Делегація Литовської Республіки на чолі з колишнім радником Міністра охорони здоров’я Литовської Республіки Арвідасом Скорупскасом відвідали Україну не тільки  з метою підведення підсумків, а й для представлення планів нової програми в 2017 р.

За словами Мартінаса Марценкевічуса, головного керівника проектів, лікарі Дніпропетровського регіону повністю перейняли досвід литовських колег та довели, що  найбільш успішною є комплексна реабілітація – поєднання медичної, психологічної та соціальної допомоги. «Ми навчили дніпропетровських соцпрацівників, психологів, психіатрів та інших фахівців роботі у команді. Так вони зможуть дієво допомагати тим, чиї душі скалічила війна».

«Головне досягнення реформи – це перехід до системи», – наголошує Ольга Горб, радник голови Дніпропетровської ОДА. За її словами, завдяки проекту були створені інструкції та протоколи лікування бійців АТО, що потребують допомоги в психосоціальній адаптації, тепер лікування набуло комплексного та послідовного характеру.

В своїй доповіді від Дніпропетровського регіону вона сказала: «Проект працює два роки та за цей час продемонстрував вражаючі результати, завдяки небайдужості Литовської Республіки до страхіть, що відбуваються зараз в Україні, завдяки її невтомній допомозі та постійній участі в  стабілізації становища на всіх рівнях та сферах діяльності, що охопила війна, Україна змогла піднятися на новий рівень.  Через сприяння у вирішенні нагальних проблем пов’язаних з  бойовими діями на Сході України Литва допомогла нам в прагненнях відповідати європейським нормам та стандартам. Завдяки  новим знанням, обміну досвідом та ідеями,  в Дніпропетровській області було створено потужну реабілітаційну базу, якою може пишатися вся Україна».  

 За програмою візиту до України, 21 квітня делегація Литовської Республіки відвідає Дніпропетровську область, де заплановано зустрічі адміністративного та професіонального характеру.

slider=244

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору