Почесне консульство Литовської Республіки

ВОСЬМИКЛАСНИКИ ВІДПРАВИЛИСЯ ДО ВІЛЬНЮСЬКОГО ДОМУ ЛИТОВЦІВ

Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк 6 жовтня 2016 року провів 15 школярів, котрі відправилися на навчання до міжнародної гімназії «Вільнюський дім литовців». Уряд Литовської Республіки фінансує навчання та проживання юних переселенців та  дітей, учасників АТО вже третій рік поспіль.

Всі 15 дітей – з Луганської та Дніпропетровської областей. Частина з них в результаті війни залишилися без даху над головою, деякі діти в ході триваючого конфлікту втратили батьків. Тому, важливо, щоб для дітей, яких особливо болісно торкнулася військова агресія, було створено безпечне середовище і можливість продовжувати навчання.

«Майже рік у європейській школі  – це можливість для мого сина побачити світ, отримати новій досвід та відволіктися від гірких спогадів війни» – ділиться думками Зозуля Олена.

«Я хочу дізнатися багато цікавого, познайомитися з новими людьми, отримати натхнення. Моя мама хвилюється за мене, але я її заспокоюю, кажу, що все буде добре» – розповіла Завгородня Дар’я.

Як і раніше, дітям та викладачу української мови, якого також було запрошено Литовською Республікою, впродовж 2016/2017 навчального року буде забезпечено безоплатне проживання, сезонний одяг, кишенькові гроші та розважальні екскурсії європейською країною. Організацією відправки опікувалися Посольство Литовської Республіки в Україні, Литовське Почесне консульство у м. Дніпро та Дніпропетровська обласна державна адміністрація.

«Я щаслива, що мій син долучився до цього проекту. Надіюсь, у майбутньому він зможе втілити позитивні моменти, що отримав з цієї програми для процвітання нашої держави», – сказала Наталя Филипенко.

ї

Зазначимо, що це тільки частина зусиль Литви на допомогу українцям, на рахунку якої безліч проектів пов’язаних з реабілітацією дітей та бійців, що постраждали в результаті триваючих воєнних дій. Це без слів показує щиру солідарність литовського народу до України.

 

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору