Почесне консульство Литовської Республіки

Вільнюс очима дітей зі Сходу України

Неочікувані події на сході України принесли досить багато вимушених перемін не лише у дорослі життя, а й у долі маленьких українців. Їм довелося відчути потрясіння і страх через воєнні події, залишити рідний дім, змінити школу, оточення. Проте зміни у житті є тими знаменниками, які визначають нашу долю. Кажуть, інколи один день подорожі до іншої країни приносить більше позитиву у життя людини, ніж декілька осідлих років у своїй країні.

Продовжуючи розповідь про школярів, яких Литовська Республіка прийняла на тимчасове проживання та навчання у Вільнюському домі литовців, хотіли б поділитися тими враженнями та відчуттями, які діти отримали вже в перші дні перебування у м. Вільнюс.

Доброї дороги і гарних успіхів у навчанні побажав дітям Посол Литовської Республіки П.Вайтєкунас ще на українській землі у Бориспільському аеропорту, а вже у Вільнюському аеропорту тепло та по-батьківські їх зустрічав Директор Вільнюського дому литовців Г.Рудзінскас. На ознайомчій зустрічі з директором та вчителями гімназії школярі отримали у подарунок атрибути фірмової шкільної форми, що стало гарним доповненням до портфелів, які були презентовані школярам Почесним консулом Литви в Дніпропетровську В.Півняком.

Школярів оселили у гуртожитку, який знаходиться на території навчального закладу по двоє чоловік. Класним керівником українського класу визначено вчителя, який поїхав разом з дітьми для викладання їм української мови та літератури. Незалежно від результатів успішності у навчанні, Литовський уряд забезпечить школярів щомісячною стипендією у 100 літ (приблизно 500 гривень). Загалом на весь період навчання литовська сторона виділила 330 000 літ (майже 1 650 000 гривень).

Тож не зважаючи на складні умови,в яких опинилися сотні сімей зі Сходу України, завдяки допомозі від Литовської Республіки, яка поки що першою допомогла українським дітям з навчанням у достойних та безпечних умовах, 15 українських діток мають змогу отримати гарний досвід навчання у європейській країні, спілкування з однолітками з різних країн, всі шанси легко вивчити англійську мову, і ,можливо, за цей час знайти свій орієнтир на майбутнє.

Відеорепортаж Литовского телеканалу "Настоящее время"

            

               Знайомство з директором та викладачами Вільнюського литовського дому 

                Нова школа – великі сподівання!

                Звикання до нової повсякденності

                Прогулянки містом: біля резиденції Президента Литовської Республіки 

                Біля римо-католицького костьолу Св.Анни

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору