Почесне консульство Литовської Республіки

СТАРТУВАВ НОВИЙ ПРОЕКТ УРЯДУ ЛИТВИ

За результатами домовленостей між Центром психічного здоров’я м. Вільнюс та Почесним консульством Литовської Республіки у м. Дніпро, комісія Посольства Литовської Республіки в Україні узгодила проект «Розвиток послуг психічної та фізичної реабілітації військовим, які постраждали в ході антитерористичної операції і іншим особам, які постраждали від російської агресії в Дніпропетровській області». Програма передбачатиме об’єднання зусиль військових та цивільних медиків, фахівців із фізичної та психологічної реабілітації.

В зв’язку з цим, 12-15 червня Дніпропетровську область відвідала делегація представників політичних та медичних кіл Литовської Республіки. У складі делегації були: Віткунієнє Одета – канцлер Міністерства охорони здоров’я Литовської Республіки, Бєлєцкієнє Дайва – канцлер Міністерства оборони краю Литовської Республіки, Ланаускас Річардас – керівник Центру реабілітації Військово-медичної служби Збройних сил Литовської Республіки м. Друскінінкай, Юцевічюс Альвідас – завідувач кафедри реабілітації лікарні Вільнюського університету “Santaros klinikos” та Марцінкявічюс Мартінас – керівник проекту, директор Центру психічного здоров’я м. Вільнюс.

Візит стався на завершення перемовин стосовно запуску проекту. В зв’язку з цим, делегати особисто ознайомилися з роботою партнерів проекту з боку Дніпропетровської області, а саме: Комунального підприємства «Дніпропетровська обласна фізіотерапевтична лікарня «Солоний Лиман» та Комунального закладу “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова”.  

slider=384

Комунальне підприємство «Дніпропетровська обласна фізіотерапевтична лікарня «Солоний Лиман»

slider=389

“Актуальність піднятої теми просто зашкалює. Вдячність колегам з Литви за небайдужість та розуміння. Мартінас Марценкявічюс за роки війни неодноразово відвідував лікарню Мечникова і на власні очі бачив, відчував біль та страждання простріляних та розірваних вибухом хлопців. Їх фізичне, соціальне та психічне здоров’я — запорука здоров’я Нації. Не забезпечимо цього зараз — невдовзі отримаємо десятки самогубств та смертей від алкоголю і наркотиків щоденно”– підкреслив головний лікар Дніпропетровської лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.  

slider=385

«Ви маєте унікальний досвід порятунку важко поранених, – сказала канцлер міністерства оборони Литви Дайва Бєлєцкієнє. – Наша позиція – реабілітація має починатися відразу після повернення бійця з фронту. Аби він міг якомога швидше стати до нормального цивільного життя. Маємо у цьому багатий досвід. Тож уже цієї осені чекаємо на стажування у Литві медиків вашого міста».

slider=386

Також, урядовці ознайомились з діяльністю центра психосоціальної розрядки учасникам бойових дій, що базується в Дніпропетроському державному університеті внутрішніх справ.В майбутньому центр може стати одним з партнерів программи.

slider=390

За ініціативи місцевої влади, делегатам було надано військовий гелікоптер за маршрутом  Дніпро-Покровськ-Дніпро для відвідування 66-го військового мобільного госпіталю міста Покровськ, лікарсько – сестринських бригад, розміщених в лікарнях міст Авдіївка, Селидове, Курахове та ознайомлення з роботою медичної служби 93-ої мобільної бригади за містом розташування в ООС. Завдяки цьому, вони змогли зрозуміти алгоритм евакуації поранених військовослужбовців та надання їм першої медичної допомоги.

slider=388

“Близько 200 працівників аеропорту “Дніпро” приймають участь в евакуації поранених. Миттєво була розпочата взаємодія з військовими в зоні АТО по евакуації постраждалих, з медиками у Дніпрі — по сортуванню і госпіталізації поранених. Дніпропетровська ОДА стала координаційним центром допомоги, який врятував тисячі наших захисників” –  директор Міжнародного аеропорту “Дніпро”, Сергій Криворотченко.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я Литовської Республіки і Вільнюський центр психічного здоров’я у 2015-2017 роках успішно виконали проект «Допомога областям Східної України у реформуванні системи психічного здоров’я та у продовженні перебудови сектору психосоціальної реабілітації» у Дніпропетровському та Полтавському регіонах. Спираючись на успішний досвід співпраці, зараз Уряд Литовської Республіки має на меті створити першу в Україні програму інтегрованої реабілітації в Дніпропетровській області.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору