Почесне консульство Литовської Республіки

Делегація Литви ознайомилася із діяльністю психотренінгового центру у ДДУВС

Представники Литовської Республіки відвідали Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. У рамках візиту відбулася робоча зустріч із керівництвом вишу, а також ознайомлення гостей із особливостями створення та функціонування психотренінгового комплексу. Як це було – далі докладніше.

До складу делегації Литовської Республіки увійшли канцлер Міністерства охорони здоров’я Одета Віткунієнє, канцлер Міністерства оборони краю Дайва Бєлєцкієнє, керівник Центру реабілітації Військово-медичної служби Збройних сил Річардас Ланаускас, завідувач кафедри реабілітації лікарні Вільнюського університету «Santaros klinikos» Альвідас Юцевічюс, психіатр, фахівець із психосоціальної реабілітації, директор Центру психічного здоров’я у м. Вільнюс Мартінас Марцінкявічюс.

Презентували Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ ректор Андрій Фоменко, перший проректор Володимир Ковбаса та проректор Олександр Сидоров.

Як зазначив ректор ДДУВС, на базі вишу функціонують сучасні тренінгові центри, серед яких – аудиторія тактичної медицини, полігон «Економічна безпека», навчальний полігон для підготовки фахівців із запобігання та протидії домашньому насильству тощо. Зокрема, Андрій Фоменко визначив ключові результати діяльності Центру Литовського права, який активно розвивається у ДДУВС: вивчення литовської мови на платформі проекту, проведення круглих столів, конкурсів та різноманітних заходів, спрямованих на встановлення тісних робочих зв’язків з іноземними партнерами.

У рамках робочої зустрічі ректор ДДУВС Андрій Фоменко розповів, як реалізується спільний проект вишу з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.

«Це новий соціальний проект із психологічної реабілітації військових, який працює на базі психотренінгового комплексу ДДУВС, максимально наближеного до ключових європейських стандартів. Ми розпочали таку діяльність на безоплатній основі. З учасниками ООС працюють практичні психологи університету, допомагають пройти психологічну реабілітацію», – зауважив Андрій Євгенович.

Як зазначила канцлер Міністерства оборони краю Литовської Республіки Дайва Бєлєцкієнє, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ має чимало здобутків.

«Головне – не зупинятися, йти лише вперед. Ми зі свого боку готові запропонувати перспективні програми, надати щодо них усю необхідну інформацію та визначити, за якими напрямами є можливість працювати спільно з вами», – акцентувала увагу канцлер.

У ході ознайомчого візиту відбулася також презентація психотренінгового центру. Про особливості його функціонування та діяльність щодо психологічної реабілітації учасників ООС / АТО розповів завідувач відділення психологічного забезпечення Сергій Вишневський.

«На сьогоднішній день нам вдалося реалізувати декілька ефективних методик: арт-терапію, аутогенне тренування, символдраму. Ми вже визначили найбільш результативні техніки й намагаємося активно їх застосовувати у рамках соціального проекту», – зазначив Сергій Вацлавович.

Представники Литовської делегації проаналізували рівень функціонування психотренінгового центру та обговорили ефективні методики для реабілітації військових.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору