Почесне консульство Литовської Республіки

Робочий візит послів країн Балтії до Дніпропетровська

25-26 травня 2015 року на запрошення керівництва області із робочим візитом до Дніпропетровська завітали очільники дипломатичних місій в Україні країн Балтії: пан Маріус Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки, пані Аргіта Даудзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки та пан Сулев Канніке, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки.  Метою візиту голів дипломатичних представництв в Україні було ознайомлення з поточною ситуацією в нашому регіоні через ряд офіційних зустрічей в місцевих державних установах, медичних закладах та громадських організаціях.

За сприяння Почесного консула Литовської Республіки в м. Дніпропетровську Віталія Півняка висока делегація провела окремі широкі засідання із Валентином Резніченко, Головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації, та  Євгенієм Удодом, Головою Дніпропетровської обласної ради. Від імені свого уряду голова дипломатичного місії Литовської Республіки М.Януконіс ще раз запевнив керівництво області у намірі надати литовською стороною максимального сприяння у реформуванні системи медичного обслуговування. Найближчою перспективою щодо реального втілення прагнень закордонних країн-партнерів  стане реабілітаційний центр  для відновлення  фізичного та психологічного стану хворих після тяжких поранень та участі у бойових діях.

Під час зустрічі зі студентами у Національному гірничому університеті посли трьох балтійських країн у свої виступах підкреслили важливість допомоги Україні у протистоянні агресору, у подоланні наслідків воєнних дій, у наближенні громадянського суспільства України до апогею його розвитку, у обміні досвідом на прикладах своїх держав щодо адаптації національного законодавства до законів ЄС, боротьби з корупцією та забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

Нажаль, проте вже традиційним, стало відвідування іноземними гостями Дніпропетровської обласної лікарні ім.Мечникова. Головний лікар Сергій Риженко ознайомив делегацію з місцем майбутнього реабілітаційного центру на базі вже існуючого психосоматичного центру. Також делегати відвідали та поспілкувалися з пораненими воєнними, яких нещодавно  було доставлено із зони АТО.  

З огляду на те, що волонтерський рух в Дніпропетровській області на сьогодні здійснює чи не найбільшу допомогу військовим та їхнім сім’ям, делегація відвідала один із штабів  таких організацій. Члени спілки ознайомили делегацію з напрямками своєї діяльності та труднощами, з якими доводиться стикатися кожного дня.

Хотілось би відмітити, що наразі трійка країн Балтії є найактивнішими лобістами інтересів та суверенних прав України у Європейському Парламенті  та Раді Європи на тлі зовнішньої агресії, яка є однією з перешкод до повноцінного членства в Європейському Союзі.

slider=95

 

Таїсія Шульга, відповідальний секретар Почесного консульства 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору