Почесне консульство Литовської Республіки

РІЧНИЦЯ ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

2015 рік ознаменувався для Литовської Республіки важливою датою у 25 років з дня відновлення своєї незалежності у 1990 році, та у 97 років з дня відновлення Литовської державності. Сьогодні дружня Україні Литва є одним з прикладів сталого розвитку країни, яка після довгих років перебування у складі Радянського Союзу рішуче змінила свій вектор до европейського співтовариства та непримарного відчуття незалежності. 

Історія звичайної для Європи країни за чисельністю населення та територією вкрай цікава, заплутана, та вже на фінішу до того бажаного розвитку держави, яка визначена істориками, науковцями з теорії держави і права, вченими, які вивчають вплив глобалізації на світ: Литва стала демократичною парламентською республікою. Демократія як основна парадигма системи європейських цінностей вже опанована громадянським суспільством Литви, яка за даними Британського Економічного дослідного союзу за 2014 рік, на достатньо високому рівні.

Проте це не результат простого підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у недалекому 1995-му році, це мінливі процеси багатовікового розвитку, розквіту та занепадів держави, які упродовж всієї історії вибудовували сьогоднішню Литовську Республіку. 

Коли потрапляєш до славної столиці Вільнюс, то відчуваєш дух старовини та вшанування литовцями своєї історії: автошляхи та променадні площі старого міста викладені бруківкою, паркани у стилі кам’яних фортець, чимало православних і католицьких соборів та церков, на чолі з Кафедральним собором у центрі столиці. Хоча всесвітня історія позиціонує початок Литовської держави раннім ХIII сторіччям та, відповідно, зусиллями Князя Міндаугаса, якому у 1253 році вдалося об’єднати, розширити та укріпити кордони Литви вже у статусі князівства, литовці також віддають шану правителю більш пізнього періоду – Князю Гедиміну (Gediminas), на честь якого названо головну вулицю столиці. Починаючи з Великого князівства Литовського беруть початок спільні з Україною переплетіння та виокремлення державницьких, культурних, мовних, побутових та, врешті, суспільних зв’язків.

25 років незалежності, 75 років з дня визволення територіі від фашистських загарбників, 97 років з відновлення литовської державності…і так відмотуючи історичні проміжки до правління Короля Міндаугаса, можна сказати одне – коли у людей однієї етнічної приналежності формується власна мова, власна культура, виховуються лідери, з якими народ відчутніше сприймає свою ідентичність та захищеність – народжується нація.

Сьогодні неможливо переоцінити вклад литовців, уряду та Президента Литовської Республіки Далі Грибаускайтє у розвиток українсько-литовських відносин, та більше того – відносин України з ЄС та НАТО. У найскладніший переломний період нашої держави лідер дружньої країни наріжним каменем стоїть на трибуні Європейського Парламенту та закликає депутатів всіх груп та лідерів европейських країн об’єднати зусилля у протистоянні насильницьким подіям на Сході та Півдні України. Високу оцінку Президенту Литви надало українське суспільство, віддавши свої голоси за її кандидатуру на Міжнародну премію “Людина року-2014” в галузі суспільно-політичної діяльності.

                                       

Завдяки свободі слова та доступності вітчизняних та закордонних інформаційних джерел на постійній основі озвучуються ініціативні урядові та неурядові благодійні заходи з боку Литви для українскього суспільства.

Декілька масштабніх урядових проектів реалізовуться саме на Дніпропетровщині: починаючи з відправки українських поранених у зоні АТО на реабілітацію до Литви спеціальними воєнними літаками, гуманітарної допомогою у вигляді медикаментів, сучасного реанімобілю “Швидкої допомоги” та медичного устаткування нового покоління для епіцентру лікування поранених – Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова, та закінчуючи відправленням цілого класу українських школярів-переселенців зі Сходу України до міжнароної гімназії у Вільнюсі, де дітям забезпечено навчання европейського рівня та проживання у спокійних умовах.

У особі Почесного консула Литовської Республіки в м. Дніпропетровськ Віталія Півняка від імені усіх українців, які відчувають дружню підтримку з боку литовського суспільства, а також етнічних литовців, які проживають на Дніпропетровщині та нерозривно пов’язують своє коріння з Литовською державою, вітаємо з Днем відновлення незалежності Литви та бажаємо процвітання та збагачення литовській нації!

#BeliveinFreedom

video=4

Прийом у Литовському Посольстві в Києві з нагоди 25-ї річниці Незалежності 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору