Почесне консульство Литовської Республіки

“Rethinking Mental Health Care”

З 6 по 11 вересня 2022 року відбулася конференція “Rethinking Mental Health Care” у м. Вільнюс.

Цей захід був найбільшою психіатричною конференцією в Литві, основна увага якої була зосереджена на важливих питаннях прав людини, інклюзії, інновацій та соціальних факторів, що впливають на психічне здоров’я.

Міністр охорони здоров’я Арунас Дулкис, який відкрив конференцію, сказав, що очікується спеціальний захід, на якому обговорюватимуться травми отримані на війні, майбутнє психічного здоров’я та потреби людей із життєвим досвідом.

«Дуже важливо, що до нас приєдналися 150 українців, які познайомляться із сучасними методами лікування постраждалих, які знадобляться їм не тільки зараз, а й у майбутньому, після закінчення війни. У Литві конференція проходить в особливий час – ми створюємо нову систему психічного здоров’я.» – сказав Арунас Дулкис.

За словами організатора конференції, Роберта ван Ворена, конференція особливо важлива в той час, коли психіатричні служби в Україні зазнають прямого удару, а мільйони українців відчувають різні психологічні труднощі через війну. З України приїхали майже 150 спеціалістів, в тому числі і з Дніпропетровської області. «Ми робимо це з двох причин: по-перше, ми хочемо покращити їхні знання про травму війни, яка їм знадобиться в їхній країні, а по-друге, це інвестиція в майбутнє психіатричних служб в Україні».

“До Вільнюса прибуло кілька груп людей, для яких участь у цих тренінгах є безкоштовною. Це люди з Білорусі, які допомагали жертвам репресій з боку влади, а також 150 українців із всієї України, для яких буде оплачено реєстрацію та проживання», – каже організатор, професор Роберт ван Воррен.

Конференція «Переосмислення охорони психічного здоров’я» — це форум для обміну ідеями щодо покращення доступності психіатричної допомоги. З доповідями виступатимуть також литовці – професор VU Dainius Pūras, директор Інституту моніторингу прав людини, Dovilė Juodkaite, Dovilė Juodkaite, dovilė Juodkaite, dovilė Juodkaite, dovilė Juodkaitė, президент Форуму організацій інвалідів Литви та Karilė Levickaitė, голова Mental Health Perspective у VšĮ, актор Марюс Репшис.

Серед понад сорока доповідачів – всесвітньо відомі експерти з охорони психічного здоров’я. Ось список основних доповідачів із багаторічним досвідом роботи з Європи, Африки, Північної Америки та Океанії. Найвідоміші спікери конференції: Професор Норман Сарторіус — відомий психіатр, колишній директор відділу психічного здоров’я Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині президент Асоціації сприяння програмам психічного здоров’я. (Швейцарія).

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху