Почесне консульство Литовської Республіки

ОФІЦІЙНИЙ ВІЗИТ НАДЗВИЧАЙНОГО І ПОВНОВАЖНОГО ПОСЛА ЛИТВИ ДО ДНІПРА

23 лютого 2018 року, у місті Дніпро Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс офіційно відкрив перший в Україні центр литовського права. Реалізація цього новітнього для Дніпропетровської області проекту стала можливою завдяки спiльним зусиллям Почесного консульства Литви у м. Дніпро та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ (ДУВС), на базі якого створено центр.

slider=315

«Відтепер питання адаптації українського законодавства до європейських стандартів вийшло на новий рівень. У центрі литовського права розроблятимуть стандарти та рекомендації для нової системи українського права, спираючись на базу литовської юрисдикції. Студенти та курсанти університету мають можливість удосконалювати знання з міжнародного законодавства, навчатися й стажуватися у провідних університетах Литви. Крім того, центр литовського права дозволить викладачам поглибити зв’язки з європейськими колегами-юристами» – зазначив Посол. 

slider=316

В ході зустрічі, Марюс Януконіс, представляючи Посольство Литовської Республіки в Україні, підписав Меморандум про співпрацю з Дніпропетровським університетом внутрішніх справ.

slider=317

«Це підсумок нашої плідної співпраці з Литвою, яка розпочалася ще в 2017-му році, сподіваємося на міцний зв’язок у правовій сфері і надалі» – підкреслив Євген Фоменко, ректор Дніпропетровського УВС.

slider=318

slider=330

«Відкриття центру литовського права символічно, бо днями Литва святкує 100-річчя відновлення своєї державності. – сказав Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк. Україні треба удосконалити своє законодавство і перейняти європейські норми права. Литва, як завжди, готова допомогти в наших євро інтеграційних прагненнях».

slider=319

Урочисте відкриття центру литовського права відвідало керівництво Дніпропетровської області, зокрема: Гліб Пригунов – голова Дніпропетровської обласної ради, Володимир Юрченко – заступник голови Дніпропетровської ОДА, Віталій Литвин – радник голови Дніпропетровської ОДА та Віталій Глуховеря – начальник ГУНП в Дніпропетровській області.

«Ми дуже вдячні позиції Литви в цілому, і позиції особисто президента Далі Грибаускайте, яка підтримує Україну на міжнародній арені. Впевнений, що відкриття центру дозволить молоді перейняти ту повагу до закону, яка є безпосередньо у Литві» – зазначив Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради.

За сприяння Віталія Півняка, були проведені зустрічі делегації Посольства з першим заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олегом Кужнaном, заступником голови Дніпропетровської обласної ради Володимиром Тюріним, Дніпровським міським головою Борисом Філатовим та ректором НТУ «Дніпровська політехніка» Геннадієм Григоровичем Півняком.

slider=320

Перший заступник голови обласної державної адміністрації згадав про вже реалізовані програми співпраці між Литвою та Україною, а також наголосив, що команда голови ДніпроОДА відкрита до нових ідей та проектів.

slider=321

На зустрічі з Дніпровським міським головою, в ході відкритого діалогу, сторони обговорили можливості співпраці в культурній галузі – проведення в липні 2018р. символічного заплаву по річці Дніпро на історичних литовських човнах. Борис Філатов пообіцяв всебічну підтримку проекту.

slider=322

На зустрічі з ректором НТУ «Дніпровська політехніка» (до 2018 року ДВУЗ «Національний гірничий університет») йшлося про результати та перспективні напрямки співробітництва з Університетом Вітаутаса Великого.

slider=323

Окрім насиченої робочої програми, керівництво Дніпровської політехніки ознайомило Лоліту Януконєнє (дружину посла Литви в Україні) з роботою та філософією університету, а також організувало дивовижну екскурсію музеєм геології.

slider=324

Марюс Януконіс став першим іноземним дипломатом, якому представили новий англомовний панорамний фiльм в форматі 360 градусів про конфлікт на Сході України, агресію Росії і громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини на цій війні в першому в Україні музеї АТО.

slider=325

День, насичений цікавим спілкуванням, завершив прекрасний концерт Вільнюського державного струнного квартету. Це подарунок Посольства Литовської Республіки в Україні та Почесного консульства Литви у м. Дніпро жителям міста, на вшанування 100-річчя з дня відновлення литовської держави. Варто підкреслити, що на завершення концерту прозвучала мелодія Мирослава Скорика – українського композитора, у виконанні литовських першокласних музикантів, це без слів показує щирість дружби двох народів та повагу до української культури.

slider=326

slider=327

Почесний консул Литви у м. Дніпро разом з музикантами та представниками литовської діаспори

slider=328

Надзвичайний та Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс не зміг не скористатися нагодою та залишити без уваги литовську діаспору, що проживає у м. Кам’янське. Тож 24 лютого делегація Посольства відвідала Кам’янську школу мистецтв, що очолюють видатні діячі мистецтва Альбертас та Генрієтта Роже, де насолодився музикою у виконанні вихованців школи.

Також важливою подією стало відвідування Римо-католицької парафії св. Миколая, де, зазвичай, жителі Кам’янського мають можливість насолоджуватися прекрасним мистецтвом класичної музики колективу Альбертаса та Генрієтти.

«В стінах храму литовські твори справляють незабутне духовне враження не тільки на слухачів, але і на самих виконавців, завдяки акустиці і неповторній атмосфері цього 120-річного храму» – Генрієтта Роже. 

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору