Почесне консульство Литовської Республіки

Литовські лікарі дитячої лікарні подарували Дніпропетровській обласній дитячій лікарні апарат для обстеження тканин на предмет онкологічних заворювань

У рамках широкомасштабної урядової програми Литовської Республіки, метою якої є цільова допомога Україні за різними напрямками, з 13 по 24 квітня у Дніпропетровську з робочим візитом перебувала дитячий лікар-онкогематолог Вілма Руткаускайте. За сприяння Почесного консульства Литви в Дніпропетровську та особисто Директора Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської державної обласної адміністрації І.О.Македонського литовському лікарю була організована щільна програма лікарської практики сумісно з дніпропетровськими спеціалістами на базі дитячої обласної лікарні. Метою такого тривалого візиту були обмін досвідом щодо виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях у дітей, методами психологічної підтримки маленьких пацієнтів з такими захворюваннями, детальне виявлення недоліків у підходах до лікування онкохворих для їх усунення у майбутньому та досягнення європейських стандартів медичного обслуговування.

Пані лікар провела декілька лекцій нашим лікарям – педіатрам, взяла участь у практичних дискусіях на регіональному ТБ та у круглому столі дитячих лікарів – онкологів. Наочне ознайомлення пані Руткаускайте з системою роботи з онкохворими дітьми в обласній лікарні стало одним з перших кроків у процесі її реформування у найближчій перспективі, яке має розпочатись влітку цього року із залученням спеціалістів з ЄС.

Під час зустрічі у Почесному консульстві пані Вілми з Почесним консулом Литви Віталієм Півняком було обговорено можливість надання допомоги литовською стороною декільком дітям, які постраждали під час бойових дій в зоні АТО шляхом переведення їх до дитячих лікарень в Литві.

Під час підведення підсумків за результатами візиту з керівництвом області у сфері охорони здоров’я та Почесним консулом Литви Віталієм Півняком, від імені всіх лікарів Дитячої лікарні – філіалу Державної установи Сантаришкських клінік лікарні Вільнюського Університету пані Вілма передала Дніпропетровській дитячій лікарні кошти у сумі 25690 гривень, які були зібрані під час благодійної акції. За потреб нашої дитячої лікарні на ці кошти було придбано апарат «Кріосистема КМ-02М», який допомагає здійснювати виявлення онкологічних захворювань шляхом дослідження біологічної тканини, та медичні препарати, яких завжди кортить через їх специфічний спектр дії на відчуття онкохворих дітей (по 100 одиниць розчинів глюкози, натрію хлориду та системи для крапельниць).

slider=92

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору