Почесне консульство Литовської Республіки

ЕКС-ПРЕМʼЄР-МІНІСТР ЛИТВИ ВІДВІДАВ ДНІПРО

16-17 листопада п.р. відбувся Дніпровський економічний форум — масштабна подія в Україні, яка мала на меті налагодити конструктивний діалог між національними і міжнародними партнерами в інвестиційній, інноваційній та економічній сферах.

На форум було запрошено близько 100 спікерів та експертів, які мали відповісти на ключові питання розвитку держави.

slider=296

За ініціативою Посольства Литовської Республіки в Україні та Почесного консульства Литви в Дніпрі, одним з ключових спікерів DEF’2017 став Андрюс Кубілюс – прем’єр-міністр Литовської Республіки (1999—2000 рр. та 2008—2012 рр.), а нині депутат сейму Литви. Разом з ним завітав Гвідас Керушаускас, Повноважний міністр Посольства Литовської Республіки в Україні. Пан Андрюс Кубілюс є давнім другом України та одним з співавторів та ініціаторів проекту “план Маршалла для України”. В звʼязку з цим інтерес та увага до Форуму були підвищені.

“План Маршалла для України” дозволить “влити” в реальну економіку України до € 5 млрд на рік. — стверджував пан Кубілюс. Сподіваюсь, що згадка про “План Маршалла для України” з’явиться в підсумковій декларації саміту “Східного партнерства”, (офіційно буде представлений в Брюсселі в кінці листопада), а після Форуму і в звіті DEFʼ2017. Зазначу лише, що Проект вже офіційно підтримано конгресом Європейської народної партії”.

Також, депутат зазначив, що акцент потрібно зробити не на сумі, а на систематизації вже наявних грошових потоків та контролі за їх цільовим використанням. Відомо, що всі установи, участь яких передбачено в плані допомоги – Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародний валютний фонд – мають в Україні певний досвід роботи, надання коштів, контролю за їх використанням. Але, разом з тим, систему все ще не налагоджено. Наша мета – об’єднати національні зусилля, зусилля донорів та грошові потоки і зміцнити адміністративні можливості по освоєнню цих коштів. Це необхідно для більшої довіри до України в справі освоєння коштів, щоб донори не відмовлялися виділяти кошти через сумніви у прозорості їх використання “, – підкреслив колишній голова парламенту.

slider=294

За програмою Форуму пан Кубілюс також прийняв участь в пленарному засіданні на тему: “Стратегічні реформи та конкурентоспроможність України” разом з Андрієм Пишним – головою правління АТ “Ощадбанк”, Романом Ващуком – Послом Канади в Україні, Тимофієм Міловановим – президентом Київської школи економіки та багатьма іншими високопосадовцями.

“Вважаю, що Дніпропетровщину невипадково обрано платформою для Форуму, адже це регіон, який демонструє стабільний економічний розвиток та ми завжди були прикладом ефективної співпраці бізнесу та владних інституцій. Почесне консульство функціонує вже чотири роки, за які ми зарекомендували себе, як гідне дипломатичне представництво європейської держави в Дніпропетровському регіоні. За цей час чимало європейців мали змогу отримати інформацію, поділитися знаннями, обмінятися досвідом та знайти партнерів в Дніпропетровській області. Зазначу, що Почесне консульство Литовської Республіки й надалі буде розбудовувати українсько-литовські відносини, які сприятимуть місцевому розвитку на шляху євроінтеграції України” – сказав Віталій Півняк.

slider=295

“Дніпровський економічний форумʼ2017 — це гарна можливість відкрити Україну для внутрішніх та зовнішніх інвесторів, як сучасну європейську державу з великим економічним потенціалом. Сподіваюсь така ініціатива триватиме і надалі” — підсумував Андрюс Кубілюс.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору