Почесне консульство Литовської Республіки

До Дніпропетровська прибула делегація представників дипломатичних та наукових кіл Литовської Республіки

16 лютого 2016 року до Дніпропетровської області прибула делегація представників дипломатичних та наукових кіл Литовської Республіки. У складі делегації: Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс та декан Факультету політичних наук і дипломатії Університету Вітаутаса Великого Лєкіс Шарунас.

slider=169

Зустріч Почесного консула Литви в Дніпропетровську  з Надзвичайним та Повноважним Послом Литви в Україні

 

 

Саме 16 лютого литовці святкують своє головне державне свято – День відновлення державності Литви. Тож відвідування Дніпропетровська у такий важливий для усього литовського народу день – є ознакою великої поваги дружнього нам народу до України. Наразі Литва є однією із найактивніших країн-лобістів інтересів та суверенних прав України у Європейському Парламенті  та Раді Європи на тлі зовнішньої агресії, яка є однією з перешкод до повноцінного членства в Європейському Союзі.

Метою візиту шановних литовських гостей до Дніпропетровщини є обговорення питань розвитку двохстороннього співробітництва, у томі числі і у галузі науки та освіти, зокрема йтиметься про можливість обміну  учнями та студентами наших країн.

За сприяння Віталія Півняка, Почесного консула Литовської Республіки в м. Дніпропетровську, була проведена зустріч членів делегації із першим заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олегом Кужманом та Борисом Філатовим, Дніпропетровським міським головою, ректором Національного гірничого Університету, Геннадієм Півняком та  ректором Дніпропетровського Національного Університету ім. О.Гончара Миколою Поляковим.

Заступник голови ОДА згадав про вже реалізовані програми співпраці між Литвою та Україною. Він висловив подяку за ряд тренінгів, проведених литовськими фахівцями для наших волонтерів та медиків і за допомогу в вигляді медикаментів та карети «Швидкої допомоги» для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, яка першою приймає поранених з передової, за програму для бійців АТО (медична і психологічна реабілітація), проекти лікування дітей і навчання дітей-переселенців. Олег Кужман підкреслив, що Дніпропетровщина зацікавлена ​​в проведенні таких заходів в подальшому і відкрита до співпраці.

slider=161

slider=167

На зустрічі в Дніпропетровській обласній державній адміністрації

 

У свою чергу Марюс Януконіс підкреслив, що співпраця Литви і України дуже цінна та зазначив, що в цьому році виповнюється 25 років початку дипломатичних відносин між цими країнами. «Ця співпраця дійсно працює як годинник», – каже посол.

slider=168

Подарунок високій делегації від керівництва ОДА

 

На зустрічі з головою Дніпропетровської міської ради Борисом Філатовим, в ході відкритого діалогу сторони обговорити також можливості співпраці в культурній галузі – проведення 27 – 29 травня 2016 року в Дніпропетровську Днів Литви та Молодіжного Євроатлантичного Безпекового Форуму (4-5 квітня 2016р). Борис Філатов пообіцяв всебічну підтримку майбутнім спільним проектам.

slider=159

На зустрічі з Дніпропетровським міським головою, Борисом Філатовим

 

На зустрічах з ректором Національного гірничого Університетом Геннадієм Півняком та ректором Дніпропетровського Національного Університету ім. О.Гончара Миколою Поляковим, сторони обговорили питання співробітництва між вищими навчальними закладами, зокрема можливості укладення угоди співпраці, обміну студентами, стажування студентів і професорсько-викладацького складу в Каунаському університеті, навчання в магістратурах, публікацій у наукових журналах і проведення спільних наукових конференцій.

slider=163

На зустрічі в Національному гірничому університеті

 

slider=170

Зустріч делегації з керівництвом Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара

 

Також шановні гості ознайомились із  Дніпропетровськом, його унікальними пам’ятками та краєвидами, побували в музеї “Пам’ять єврейського народу та голокост в Україні”.

slider=165

Відвідування музею “Пам’ять єврейського народу та голокост в Україні”

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору