Почесне консульство Литовської Республіки

День відновлення незалежності Литовської Республіки

11 березня Литва святкує день, який є символом її незалежності. День відновлення незалежності Литви 11 березня 1990 року є одним з головних серед державних свят Литви. Це друга в ХХ столітті спроба реалізації зусиль народу Литви жити по-своєму і вирішувати свої справи самостійно…

За ці роки був пройдений значний шлях. «Литва, економічне зростання якої є одим з найшвидших в ЄС, являє собою приклад успішної боротьби з кризою, скороченням бюджетного дефіциту і рішення проблем безробіття», – вважає Президент Литви Даля Грібаускайте.

Вже 29 березня 2004 року ця країна стала повноправним членом НАТО, а місяцем пізніше і складовою частиною єдиної Європи. У 2007 році Литва приєдналася до Шенгенської системи. З 1 січня 2015 року Литовська Республіка ввела євро, тим самим приєднавшись до економічно сильних країн, які відіграють вирішальну роль у формуванні фінансової і грошово-кредитної політики ЄС.

Все це свідчить про те, що Литва активно розвивається, готова взяти на себе глобальну відповідальність і внести вагомий внесок у справи забезпечення безпеки в усьому світі.

Почесне консульство Литовської Республіки в м. Дніпропетровську бажає процвітання та сталого розвитку дружньому народові, надійному партнеру, який є прикладом для наслідування.

 

До Дня відновлення незалежності Литви відбудеться Пішохідний квест «Литовська мозаїка» 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху