Почесне консульство Литовської Республіки

ЧЕТВЕРТА ГРУПА ДІТЕЙ ВІДПРАВИЛАСЯ ДО ВІЛЬНЮСЬКОГО ДОМУ ЛИТОВЦІВ

Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк 2 жовтня 2017 року привітав дітей, які постраждали в ході триваючих воєнних дій на сході України з початком нового навчального року. Сьогодні вони відправилися на навчання до Литовської Республіки.

slider=287

“Проведено серйозну роботу. Це вже четверта група українських підлітків, які сядуть за парти Вільнюського дому литовців. Литва надає унікальну можливість для дітей, які проживали у зоні конфлікту та дітей, втративших одного з батьків у ході проведення АТО, отримати європейську освіту. Величезна подяка нашим друзям з Дніпропетровської ОДА, які взяли участь в організації цієї поїздки” — сказав Віталій Півняк.

За урядовою програмою у групі – 15 дітей з Дніпропетровського консульського округу, яких було запрошено литовською стороною з тим, щоб допомогти частині українських сімей, які опинилися у скрутному становищі через страшні події на Сході України, у забезпеченні гідних та безпечних умов навчання та проживання їхнім дітям. Наразі лише 9-ро відбувають до Литви.

 

slider=282

Почесний консул вручає подарунки
 
 

“Я невимовно рада, що син долучився до цієї програми. Перебування в іншій країні стимулює до стараннішого навчання. До нових звершень та позитивних змін в житті. Але впевнена, що відвідуючи Європу важливо не забувати і своє, українське. Україна насправді дуже красива країна, інтеграція в Європу буде сприяти її розвитку і може весь світ побачить нашу пишність і тоді Україна теж зацвіте на карті світу. Надіюсь, що діти зможуть втілити багато позитивних моментів, що отримають з цієї програми для процвітання нашої держави” — сказала мама Івана Остапенка.

slider=283

 

Як і раніше, дітям та викладачу української мови, якого також було запрошено Литовською Республікою, впродовж 2017/2018 навчального року буде забезпечено безоплатне проживання, сезонний одяг, кишенькові гроші та розважальні екскурсії європейською країною. Організацією відправки опікувалися Посольство Литовської Республіки в Україні, Литовське Почесне консульство у м. Дніпро.

Зазначимо, що це тільки частина зусиль Литви на допомогу українцям. Так, литовські політики, зокрема, Андрюс Кубілюс, є давніми “адвокатами” України, саме Андрюс Кубілюс презентує “План Маршала для України” в Дніпрі, а згодом на саміті Східного партнерства (Брюсель) в листопаді. На рахунку литовського уряду безліч проектів пов’язаних з реабілітацією бійців. Це без слів показує щиру солідарність литовського народу до України.

“Доля відкриває двері тим, хто не боїться труднощів та відповідальності, хто готовий докласти максимум зусиль, щоб реалізувати свій потенціал та задуми. Так, 11 українським учням з попередніх років, литовці вже запропонували залишитися і здобути повну середню освіту, з нею діти матимуть змогу вступити до європейських вишів.” – наголосив Почесний консул.

slider=284

slider=288

Щиро бажаємо школярам гарно провести цей рік, проявляти допитливість, дізнатися історію та культуру Литви, зав’язати нові знайомства з однолітками, адже дружні відносини між людьми – це найміцніша основа щасливого і мирного сусідства держав.

slider=289

Діти приїхали до Посольства 

slider=285

Вільнюський дім литовців 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху