Почесне консульство Литовської Республіки

БАЛТІЙСЬКИЙ ШЛЯХ 30

Неповторний Балтійський шлях, який 30 років тому об’єднав Литву, Латвію і Естонію двохмільйонним живим ланцюгом завдовжки 670 км.

Це був мирний протест проти розділу Європи та окупації Балтійських країн, проти злочину, вчиненого 1939 року керівництвом сталінського СРСР та гітлерівської Німеччини, що підписали таємний протокол, відомий як Пакт Молотова — Ріббентропа. Згідно з пактом і секретного протоколу, СРСР і Німеччина поділяли сфери впливу в Європі: Латвія, Естонія, Фінляндія, східні області Польщі і Бессарабії відходили СРСР, а Литва і захід Польщі – Німеччини.

«Балтійський шлях» дозволив продемонструвати всьому світу, що навіть після півстоліття брехні істина може бути відроджена. Учасники акції вшановували жерт змови, загиблих на війні та вбитих у нацистських і комуністичних концтаборах.

23 серпня 2019 року о 18.00 посольства Литви, Латвії і Естонії запрошують усіх бажаючих на Михайлівську площу Києва відзначити 30-ту річницю Балтійського шляху. Гостей вітатимуть керівники трьох представництв, звучатимуть пісні свободи країн Балтії.

Основною метою акції є підтримка українського народу, демонстрація необхідності єдності, спираючись на приклад Балтійських країн, вшанування пам’ять жертв тоталітарного режиму та всіх загиблих за вільне та європейське майбутнє України.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху