Почесне консульство Литовської Республіки

25 РІЧНИЦЯ ДИПЛОМАТИЧНИХ ВІДНОСИН

12 грудня 1991 року Литва і Україна підписали Протокол про встановлення дипломатичних відносин.

Дипломатична служба незалежної України пройшла тернистий і складний шлях свого становлення на світовій арені, починаючи від визнання незалежності України і завершуючи становленням міжнародних та стратегічних дипломатичних відносин.

Керівництво Литовської Республіки неодноразово підтверджувало свою підтримку європейського та євроатлантичного вибору нашої держави. Інтенсифікація українсько-литовських відносин спостерігаються з другої половини 1990-х рр., коли в основному вже була сформована договірно-правова база двостороннього співробітництва між країнами.

25 років – достатній термін для того, щоб підвести перші підсумки. Станом на кінець 2016 р. співробітництво між Україною та Литвою регулюється більше ніж 150 двосторонніми документами, серед яких близько 5 міждержавних, 30 міжурядових та 50 міжвідомчих угод.

За чверть століття наша дипломатія стала значно досвідченішою та більш досконалою. Україна практично долучилася до творення спільного “європейського дому”, розвиваючи плідну співпрацю з литовською державою. Подальше зміцнення українсько-литовських відносин відкриє нашим громадянам більше нових можливостей для знайомства з культурою двох країн, реалізації сумісних ідей і розвитку нової діяльності в сферах підприємництва, торгівлі, культури, туризму, освіти і науки. Литва була однією з перших, хто визнала незалежність України і вже 25 років підтримує український народ і українську державу.

 slider=234

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору