Почесне консульство Литовської Республіки

З ДНЕМ ВІДНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ, ЛИТВА

Своє національне свято Литовська Республіка відзначає 16 лютого, в день, коли вона здобула свою незалежність від Російської Імперії в 1918 р році. 6-го вересня 1991 року Литва позбулася окупації Радянської імперії. Зараз Литва є членом НАТО, Європейської ради та Євросоюзу.

Хоч назву Литва вперше і було згадано в анналах Кведлинбурга в 1009 році, проте литовська мова навіть давніша, ніж грецька, латинська, німецька, кельтська або слов’янська мови. Він належить до індо-європейської групи, найближчої до санскриту. Литва, відома як земля лелек, знаходиться в географічному центрі Європі.

Відносини українського і литовського народів мають багатовікову історію, упродовж століть взаємні впливи зробили наші нації такими, якими вони є сьогодні – близькими за духом та європейськими цінностями. Це усвідомлення спорідненості притаманне, як молодому поколінню так і – досвідченому старшому.

Щиро поважаємо ваш шлях створення та вибір на користь демократії, вільного розвитку та успішного майбутнього.

Бажаємо всім яскравого, неповторного свята, довгих років процвітання, благополуччя та єдності.

Україна й Литва будуть й надалі впевненими партнерами, адже нас об’єднує не тільки минуле, а й спільний європейський вектор розвитку.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору