Почесне консульство Литовської Республіки

ЮРТА НЕЗЛАМНОСТІ

7 березня 2023 року Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк відвідав відкриття «Юрти Незламності».

Проект «Юрта Незламності» ініційований народним депутатом України Сергієм Нагорняком, казахським меценатом Даулетом Нуржановим та казахською діаспорою в Україні.

Юрта – це символ, та своєрідний знак доброї волі від казахів, які підтримують українців у такий скрутний час.

Під час російсько-української війни традиційні казахські юрти є не тільки «Пунктами незламності», але й символом багатовікової дружби українського і казахського народів. Тут можна не лише випити чаю, зігрітися, підзарядити свої гаджети – але й зануритися в атмосферу казахського побуту.

Юрта для казахів – символ, що має сакральне значення. Він як оберіг життя, сім’ї, віри та самого цінного для кожної людини.

На відкритті пригощали традиційними казахськими стравами – пловом та смаженими пухкими кульками з тіста – баурсаками. Також лунали гімни України та Казахстану, українські пісні.

Проєкт також реалізований за підтримки Почесного консульства Казахстану у м. Дніпро та керівника міжпарламентської групи дружби «Україна-Казахстан».

Наразі відкрито «Юрти незламності» у м. Київ, м. Буча, м. Харків, м. Львів та м. Одеса.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху