Почесне консульство Литовської Республіки

Українсько-литовський бізнес-форум «Литва – Україна: досвід Європейського Союзу для Дніпропетровської області».

Місто Дніпро, батьківщину відомих політиків, ракет і східний форпост України відвідала литовська бізнес делегація. Метою візиту стала участь у другому регіональному українсько-литовському бізнес-форумі «Литва – Україна: досвід Європейського Союзу для Дніпропетровської області».

До складу делегації ввійшли: віце-міністр економіки та інновацій Литовської Республіки Катерина Рояка, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, комерційний аташе Посольства Литовської Республіки в Україні Сергєюс Тіхоміровас, Президент Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати Сігітас Леонавічус, керівник «Міжнародного енергетичного кластеру» Мантас Нашленас та представники 15 литовських компаній.

27 травня відбулась нарада з членами Міжнародного енергетичного кластеру. В рамках зустрічі говорили про сприяння підприємствам у співпраці, розвиток партнерства і економічної діяльності, підвищення конкурентоспроможності підприємств кластера.

Далі офіційна делегація завітала до НТУ “Дніпровська політехніка”, яка активно розвиває українсько-литовське партнерство. З гостями спілкувались керівний склад Університету на чолі з ректором Півняком Геннадієм Григоровичем. Делегати відвідали відкриту лабораторію мехатроніки та робототехніки Interpipe Mechatronic Lab кафедри електропривода. Гості побачили один із прикладів співпраці бізнесу з освітою.

slider=377

Вранці 28-го травня Президентами промислових палат міст побратимів Дніпро та Вільнюс було підписано меморандум про продовження співробітництва.

slider=378

Офіційне відкриття форуму відбулося в Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Спікери презентували інвестиційний потенціал Дніпропетровщини для литовських бізнесменів та потенціал литовських компаній. Бізнесмени мали змогу скористатись можливістю налагодити контакти та обмінятись досвідом з провідними компаніями, які спеціально для цього відвідали наше місто.

slider=379

Яка продукція підприємців регіону може зацікавити європейський ринок? Чим можуть допомогти литовські партнери у просуванні українських товарів до країн ЄС? Ці питання стали топовими на українсько-литовському бізнес-форумі. А ще учасники обговорили новітні технології в галузі енергетики та освіти. На зустріч приїхали флагмани інноваційних бізнес-компаній Литви та провідні підприємці Дніпропетровщини.

«Економічний форум разом із литовськими партнерами проводимо вже вдруге. Дніпропетровщина зацікавлена у формуванні нових ринків збуту. Підприємці регіону мають якісну промислову та аграрну продукцію, яка може бути конкурентною на європейському ринку. Тож сподіваємося на підтримку Литви у просуванні наших товарів», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

slider=380

«Цей форум для нас – гарна платформа, аби підняти бізнес-відносини з Україною, зокрема Дніпропетровським регіоном, на якісно новий рівень, – підкреслила Катерина Рояка. – Наша країна має значний досвід інновацій у різних галузях і готова ним поділитися з українськими партнерами».

Керівник Міжнародного енергетичного кластеру Мантас Нашленас презентував на форумі новітні технології у сфері енергетики.

«Зацікавлені у розширенні співробітництва. До нас вже долучилися компанії Дніпропетровського регіону, але шукаємо нових партнерів. Сподіваюся, наші інновації приваблять підприємців», – сказав Мантас Нашленас.

Серед представлених інновацій – акумулятори нового покоління для сонячних електростанцій. Вони набагато безпечніші та довговічніші за нинішні. А ще литовські партнери можуть поділитися досвідом, як будувати дороги у важкопрохідних місцях.

Одна з панелей форуму – «Смарт сіті». Як створити «розумне місто» чи «розумну бізнес-компанію», розповіли представники компанії «Сivitta».

«Можемо поділитися знаннями, як найефективніше використовувати ресурси населеного пункту чи бізнес-структури. Головне – налагодити «розумний» менеджмент. Для цього необхідно об’єднати зусилля влади, бізнесу та людей», – розповів проектний менеджер «Сivitta Україна» Дмитро Ливч.

До форуму долучилися литовські та українські бізнесмени, представники об’єднаних територіальних громад, науковці та освітяни регіону. Загалом близько 130 учасників.

Після форуму віце-міністр економіки та інновацій Литовської Республіки ознайомилась з діяльністю Центру литовського права Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ та прийняла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні досягнення правових та економічних процесів у контексті євроінтеграції».

Бізнесмени, курсанти економічного факультету ДДУВС, студенти та викладачі фінансово-економічного факультету Дніпровської політехніки на чолі з деканом Ольгою Грибіненко мали честь бути присутніми на лекції віце-міністра на тему: «Трансформація литовської економіки, зі Сходу на Захід. Можливості для України».

slider=381

“Працювати, працювати, працювати» «і ніякої EUфорії», тому що ЄС – це у першу чергу відповідальність та жорсткі стандарти ведення бізнесу та якості продукції та послуг.” – зазначила віце-міністр.

 

Наприкінці дня литовська делегація відвідала музей АТО. Там делегати побачили вуличні експозиції  «Шляхами Донбасу», а також документи, фотографії, нагороди, особисті речі учасників АТО, зразки зброї, медичні інструменти та документальний фільм про військові дії на Сході України.

slider=382

“За п’ять років Дніпропетровщина мобілізувала більше двадцяти тисяч воїнів, Литовська Республіки прийняла на реабілітацію близько 140 поранених бійців АТО тільки з нашого регіону. Відвідування першого в Україні музею сучасної війни — це обов’язковий пункт програми ознайомлення з містом іноземних делегацій. Саме тому литовська бізнес місія тут, це повинен побачити кожен, всі відзначають, що отримали незабутні враження, що залишаться з ними на все життя” – Віталій Півняк.

В результаті проведеного бізнес-форуму інвестори з Литви, представники влади та підприємці Дніпропетровщини успішно обговорили перспективи міжнародної сп​івпраці, а також можливості створити сприятливі умови для розвитку бізнес проектів між бізнес-спільнотами Литви і Дніпра з урахуванням досвіду європейських держав в обговорюваних сферах.

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору