Почесне консульство Литовської Республіки

У Друскінінкай на реабілітацію

22 грудня 17-річний Ілля Луценко разом з мамою відправилися до Литви на реабілітацію після складного поранення та тяжких операцій. Перед дорогою на Вільнюс у лікарню ім. Мечнкова, де останні три місяці перебувала сім’я Луценко, прийшли школярі та директор СШ №23, працівники Почесного консульства Литви, адміністрація міста та обласної лікарні, щоб побажати Іллі найскорішого одужання.  Завдяки тому, що працівник Почесного консульства Литви Таісія Шульга супроводжувала Іллю та його маму, координувала цю програму, було забезпечено безперешкодне та комфортне пересування по аеропортах міст Дніпропетровськ, Бориспіль та Вільнюс спеціальною технікою. 

Вільнюс зустрів дощем та згуртованою командою різдвяного проекту благодійного фонду “Єдність” – “Мрії збуваються”. Керівник різдвяного проекту Даля Вайтєкунас та її заступник Рімвідас Вайтєкунас є ініціаторами і головними виконавцями проекту.

Першим пунктом дводенної зупинки у Вільнюсі стала Республіканська дитяча лікарня «Сантарішкес», у якій було проведено додаткове обстеження Іллі на сучасному томографічному обладнанні, яке дозволяє до 60% знизити дозу ретнтгенівського опромінення. За результатами зроблених аналізів та проведених лікарських оглядів, було складено персональну програму реабілітації українському пацієнту. До речі додамо, що працівник реєстратури лікарні, дві медсестри та один з лікарів – українці, які назавжди повязалі свої долі із Литвою. Тож передати словами гостинність атмосфери у дитячій лікарні до Ілли та його мами достатньо складно.

Завітала до довгоочікуваного гостя з України й знімальна команда телеканалу “ТВ-3 Литва”, яка готувала репортаж про Іллю ще в листопаді місяці у Дніпропетровській лікарні ім. Мечникова. Зняли відео звернення Ілли до всіх небайдужих громадян Литви, які зробили благодійні внески аби назбирати необхідні кошти для курсу реабілітації.

Вже наступного дня Ілля з мамою розмістилися у двомісному номері дитячого реабілітаційного санаторію “Сонечко” у курортному містечку Друскінінкай, де, будемо сподіватися, він реалізує свою найзаповітнішу на сьогодні мрію – ходити, бігати та обіймати рідних, відчувати себе здоровим підлітком.

Уклін литовським друзям за шанс, який було подаровано Луценко Іллі! Ми вдячні, що як би не складно було громадянам Литви, вони знаходять можливість і постійно допомогають  постраждалим українцям. Велика подяка організаторам проекту “Мрії збуваються” за те, що закладають фундамент для створення таких шансів. Неможливо переоцінити вклад працівників Посольства Литви в Києві, які оперативно допомагали вирішувати питання щодо підготовки документів сім’ї Луценко для віїзду до Литви. 

Бажаємо Іллі та його сім’ї у Новому році скорішого одужання, щоб доля дарувала більше приводів для радості, щоб здійснювалися мрії, вже не повязані з острахами війни. А всім жителям України та Литви бажаємо мирного неба над головою!

 

                                   Почесний консул Віталий Півняк бажає Іллі щасливої дороги.

                       Складними перельотами до Вільнюса. Це перша подорож Іллі літаком!

                             На реєстрації у Республіканській дитячій лікарні “Сантарішкес”.

                          Ілля з мамою та організатори проекту Даля та Рімвідас у палаті лікарні.

                        У вечір приїзду до дитячої лікарні чергові лікарі почали огляд стану Іллі.

              Запис звернення-подяки усім небайдужим литовцям, які зробили благодійні внески.

                           Керівники та одночасно виконавці проекту “Мрії збуваються” –

                                               подружжя Даля та Рімвідас Вайтєкунас.      


 

               Текст і фото – Таїсія Шульга, відповідальний секретар Почесного консульства.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору