Почесне консульство Литовської Республіки

ЦІКАВЕ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ УКРАЇНСЬКОГО КЛАСУ ВІЛЬНЮСЬКОГО ДОМУ ЛИТОВЦІВ

Під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Литовської Республіки перша леді Олена Зеленська зустрілася з українськими дітьми, які навчаються в міжнародній школі «Вільнюський дім литовців».

15 хлопців і дівчат з українського класу уже майже місяць беруть участь у благодійній програмі уряду Литовської Республіки. Програма підтримки працює з 2014 року. За цей час було прийнято на навчання та реабілітацію 75 українських дітей.

Діти мають насичену пізнавальну програму, орієнтовану на тісне знайомство з місцевою культурою, історією та архітектурою. Кожного дня вони беруть участь в різних майстер-класах, благодійних ярмарках, тематичних зустрічах, спілкуються з високопосадовцями та дипломатами.

slider=415

«Я дякую Литві за те, що вона робить для наших дітей. Але Україна теж про вас дбає. Я знаю, у вас є можливість після року навчання залишитися тут. Але я щиро хочу, щоб ви все ж поверталися додому і знали, що там на вас дуже чекають. А ми робитимемо все, щоб вам було комфортно, щоб ви в Україні почувалися вдома – у будь-якому регіоні», – звернулася Олена Зеленська до дітей українського класу.

До школи завітала також і дружина Президента Литовської Республіки Діана Науседене. Перші леді з приємністю відзначили, що українські школярі зустріли їх у вишиванках.

«Мені дуже приємно бачити, що ви всі – з українською айдентикою. Бажаю вам і надалі зберігати зв’язок з рідною домівкою», – наголосила Діана Науседене.

Ввечері українська діаспора, а також діти українського класу зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським біля пам’ятника Т. Шевченку. Глава держави поцікавився у дітей успіхами у навчанні. Він висловив сподівання, що юні українці повернуться на батьківщину.

“Після здобуття освіти — додому. Обов’язково чекатимемо на таких чудових дітей”, – сказав президент.

slider=416

Також, Володимир Зеленський в ході свого офіційного візиту до Литовської Республіки поспілкувався з військовослужбовцями – учасниками АТО/ООС, які проходять у Вільнюсі реабілітацію після поранень.

 

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору