Почесне консульство Литовської Республіки

ПРИЙОМ З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ ЛИТВИ

З нагоди 100-річчя Дня Збройних Сил Литовської Республіки, в Дніпрі був організований урочистий дипломатичний прийом. Надзвичайний і Повноважний посол Литви в Україні Марюс Януконіс разом з представниками литовської дипмісії особисто зустрічали гостей вечора.

slider=353

Прийом відвідали: командування військових частин області, за сприяння яких готуються всі необхідні документи для можливості військовослужбовців виїхати до країни Європейського Союз, радники патронатної служби облдержадміністрації, українські волонтери, керівництво обласних лікарень, Аташе з питань оборони Посольства Сполучений штатів Америки, делегація місії UNIFIER, а також військовослужбовці Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції та пройшли реабілітацію в Центрі Військово-медичної служби Збройних сил Литовської Республіки (м. Друскінінкай). Литва традиційно вважається найближчим другом України в ЄС і доводить це не тільки безкомпромісною дипломатичною позицією. Литовський уряд одним з перших відгукнувся на прохання України про допомогу і надав свої ресурси для лікування і реабілітації поранених на сході бійців. До слова, перших українських військових Литва прийняла саме з Дніпропетровської області, наразі їх кількість перевищує відмітку в 120 чоловік. Саме тому, серед почесних гостей заходу були: Річердас Ланаускас — начальник Центру реабілітації, Даля Йодінєнє — завідувач відділення лікування Центру та Рамунас Шерпатаускас – спеціаліст Центру.

Особливо треба відзначити керівництво Центру реабілітації, що зуміло створити дуже приємну морально-психологічну атмосферу. Більше того, ними започатковано традицію по прибутті та відбутті українських військовослужбовців – на головній адміністративній будівлі Центру підіймати два прапори: литовський та український, що без слів демонструє єдність та співпрацю наших країн і народів. На запрошення Почесного консульства Литовської Республіки прибув Мартінас Марценкявічюс — авторитетна персона сфери охорони здоров’я, як Литви, так і України. Нагадаємо, саме завдяки зусиллям його команди в Дніпропетровській області було створено потужну базу психосоціальної реабілітації, що стало найдієвішим засобом допомоги бійцям в подоланні посттравматичного стресового розладу. Більш того, за його ініціативи готується до реалізації новий навчальний проект для медичного персоналу Дніпропетровської та Полтавської областей.

В цей день, висловити свою повагу та вдячність литовському дипломатичному корпусу та представникам медичного кола, завітали голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов та перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман.

slider=357

Посол Литви в Україні та Аташе з питань оборони звернулися до всіх присутніх з вітальним словами: “Цей історичний період був складним та бурхливим. Наша державність була зруйнована і в один момент здавалося, що ми не маємо можливості повернутися на політичну карту Європи та світу. Але, мобілізувавши всі можливі сили нашого народу, ми повернули свободу та незалежність націй. Я впевнений, що Україна також може вирішити свої сьогоднішні виклики. Ми з вами і ми віримо в вас!”.

slider=355

“Я впевнений, що український та литовський народи дуже схожі. Ми так само прагнемо свободи, незалежності та боремося за неї щосили. Сьогодні наші країни дуже близькі, Литовська Республіка підтримує та інвестує в Україну, активно виступає за суверенітет нашої держави на світовій арені. Ваш офіційний візит в такий важливий день є не лише гарним приводом для святкування, а й актом політичної підтримки. Тож, радий вітати наших друзів, які так само дорого заплатили за свою незалежність. Від щирого серця бажаю миру, добробуту та братерства тим, хто захищає свою волю та справедливість!” –  Віталій Півняк.

slider=356

Також, теплі слова були адресовані представникам Литовської Республіки від всіх присутніх вдячних військовослужбовців, які побажали дипломатичному корпусу та медичним працівникам сил і терпіння, переконливості і успіху в тих зусиллях, які вони докладають у своїй роботі.

slider=351

За сприяння Почесного консульства Литви в Дніпрі, була організована зустріч литовської делегації з керівництвом Дніпропетровської ОДА, за якою обговорили перспективи подальшої співпраці. Делегація відвідала обов’язковий пункт програми – музей Антитерористичної операції та Дніпропетровську обласну клінічну лікарню імені І.І. Мечнікова.

slider=350

В рамках візиту, Україно-Литовський бізнес-клуб презентував Дніпропетровському обласному опіковому центру та міжобласному центру хірургії кісті гуманітарну допомогу в вигляді медикаментів та витратних матеріалів.

slider=354

Відвідування литовською делегацією Алеї пам’яті загиблих героїв Революції Гідності та бійців АТО, участь у панахиді з вшанування пам’яті загиблих під Іловайськом

slider=352

 

 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору