Почесне консульство Литовської Республіки

ПРЕЗИДЕНТ ПЕРЕДАВ ВІРЧІ ГРАМОТИ ПОСЛУ ЛИТВИ В УКРАЇНІ

Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа в режимі відеоконференції передав вірчі грамоти послу Литовської Республіки в Україні Вальдемарасу Сарапінасу.

Глава країни і посол обговорили литовсько-українські відносини, політичну і практичну підтримку України, сприяння її європейської інтеграції, допомогу в реалізації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, а також питання «Східного партнерства» і співпраці в області енергетики. Особливо важлива солідарність України та її підтримка в питанні відмови від покупки електроенергії з Білоруської АЕС.

Багато говорилося про підтримку України в контексті російської агресії, особливу увагу було приділено питанням її євроатлантичної інтеграції. Президент і посол обговорили партнерство України і НАТО, зазначивши при цьому нові можливості, які відкриваються перед Україною з наданням їй статусу партнера НАТО з розширеними можливостями. Глава Литви відзначив важливість послідовної позиції щодо збереження антиросійських санкцій до повного виконання Мінських угод і відновлення територіальної цілісності України.

Гітанас Науседа і Вальдемарас Сарапінас обговорили питання розвитку литовського бізнесу в Україні, особливу увагу було приділено питанням співробітництва в галузі відновлюваної енергетики, інформаційних і фінансових технологій, туризму.

Сторони також обговорили питання зміцнення зв’язків з литовською діаспорою в Україні та спільні проекти, спрямовані на збереження історичної пам’яті про Велике князівство Литовське.

Вальдемарас Сапарінас працював генеральним консулом Литви в Нью-Йорку, раніше він обіймав посаду секретаря Міністерства охорони краю, віце-міністра охорони краю, канцлера Уряду Литви. З 2016 року він працював послом Литовської Республіки в Фінляндії.

Вітаємо новопризначеного Надзвичайного та Повноважного Посла Литви в Україні Вальдемараса Сарапінаса. Переконані, що професійний досвід принесе значних досягнень на цьому високому і відповідальному посту на благо двох країн.

 

 

Матеріали отримано на офіційному веб-сайті Президента Литви. 

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору