Почесне консульство Литовської Республіки

Литва відзначить 25-ту річницю Дня захисників свободи

Цей національний пам’ятний день був встановлений, як нагадування про події 13 січня 1991 року в місті Вільнюс. В цей день, 25 років тому, відбулися криваві події біля Вільнюського телецентру, тоді при штурмі радянськими десантниками телевежі і телецентру загинули 14 беззбройних людей і більше тисячі людей отримали поранення.

Намагаючись повалити законно обрану владу, радянська армія в ніч на 13 січня 1991 року у Вільнюсі зайняла телевежу і будівлю Комітету радіо і телебачення. Радянська армія тоді не зважилася штурмувати будівлю Верховної Ради, яку захищали десятки тисяч громадян. Але у телевежі не вдалося уникнути жертв, коли десантники почали пересуватися на військовій техніці і стріляти в беззбройних людей. 13 січня Литва згадує і шанує пам’ять тих, хто склав своє життя на вівтар свободи.

В цей день в Литві проходять різні заходи та акції – ходи і мітинги, пам’ятні служби та церемонії, уроки громадянського виховання в школах та виставки. А ввечері у Вільнюському архикатедральному соборі, в костелах і молитовних будинках релігійних громад Литви проходять святі меси.

Від імені всіх жителів нашого міста Почесне консульство Литовської Республіки в Дніпропетровську висловлює найглибші співчуття литовському народові. Так, за підтримки керівника консульської установи, Віталія Півняка, 15 січня поточного року пройде акція – в центрі міста буде піднято прапор республіки, на знак підтримки литовського народу, які борються за демократичні цінності та мирну трансформацію своєї країни.

Нагадаємо, в складний для України час після подій Революції Гідності Литва простягнула нам руку допомоги. За підтримки уряду цієї балтійської республіки і за безпосередньої участі Почесного консульства Литви в Дніпропетровську 60 бійців АТО пройшли реабілітацію в Литві.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху