Почесне консульство Литовської Республіки

Литовське свято пісні

Литовське свято пісні – найголовніша подія культури держави, яке об’єднує всі покоління й всіх людей, зміцнює національну гідність країни та прославляє її ім’я в світі. Національні пісні, танці, музика духових оркестрів, виступ ансамблів, театральні вистави (присвячені року письменника К.Данілайтіса 300-річчя з дня народження), ярмарки традиційних мистецтв та ремесел були представлені 30 червня – 6 липня у Вильнюсі під час проведення фестивалю «Тут мій дім».

Цьому литовському святу в 2014 році виповнилось 90 років, проводиться в 19-й раз. В ньому прийняли участь близько 38 тис. учасників: 7,5 тис. танцюристів, 3 тис. музикантів, 1 тис. артистів, майстри народних мистецтв та ремесел з 5 країн (Литва, Латвія, Угорщина, Україна, Хорватія), виступали в концертних залах та вуличних майданчиках фольклорні колективи з: Литви, Латвії, Естонії, Угорщина, України, Хорватії, Грузії, Азербайджану, Білорусії.

Від України в литовському святі прийняли участь фольклорний ансамбль «Серпанок», майстер ручного ткацтва Маргарита Тищук з м. Київ, майстер  традиційної української вишивки Галина Хмель-Дунай з м. Дніпропетровськ. Під час спілкування з литовцями та учасниками свята, відбувався обмін думками з приводу подій в Україні. Люди щиро співчували та бажали українцям стійкості, швидшого урегулювання гострої ситуації та міцного миру.

6 липня в центрі Вільнюса, на Кафедральній площі почали збиратись учасники заключного концерту. Вони подолали 7 км урочистою ходою до співочого поля в Парку Вінгіс. На заключному концерті хор більше 20 тис. учасників з 10 країн світу, виконав литовські пісні для 15 тисячної аудиторії глядачів. Заключний концерт проходив в день Державності Литви – день коронації єдиного литовського короля Міндаугаса.

Текст та фото підготувала Галина Хмель-Дунай.

 

 

slider=53

 

http://honchar.org.ua/?p=7198

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору