Почесне консульство Литовської Республіки

7 червня відбудеться святкування з нагоди 12-річниці заснування ЛКДЦ

Дніпропетровські литовці

«Гінтарас» – це оаза литовської культури всередині України. «Гінтарас» – діловий та культурний центр вихідців з Литви або просто – литовська громада Дніпропетровщини.

«Гінтарас» в перекладі з литовської значить бурштин (янтар). Так само, як литовці люблять й цінують цей камінь, прикрашають ним свій одяг в свята й в буденності, так само й литовці Дніпропетровщини прикрашають його назвою своє життя в Україні, дотримуючись вікових традицій свого народу.

Взаємна підтримка й зв’язок між литовцями й українцями супроводжують наші народи в часи багатовікової історії й сьогодення – сприяють дружній та теплій атмосфері між нашими державами й народами. Ми пишаємось тим, що у Вільнюському університеті навчався Тарас Шевченко, а у Київському університеті – великий литовський поет Майроніс.

В сучасних відносинах поміж народами Литви й України, що прагнуть свободи й незалежності, доречно згадати  буремний січень 1991року, коли українці, що мешкали в Литві, разом з литовцями охороняли литовський парламент, під час озброєної агресії з боку СРСР. Литовці вдячні громадянам України, які підтримали їхню боротьбу за Незалежність. 

В наш час, коли на східних теренах України присутні вороже налаштовані формування, Литва всебічно допомагає словом та ділом українській державі знайти своє місце в співдружності успішних націй. Доречний символізм невидимих, позитивних подій можна бачити у днях виборів Президентів наших держав. Другий тур виборів Президента Литви й Президента України відбулися в один день – 25 травня.

Литовськитй культурно-діловий центр «Гінтарас» всебічно впроваджує в життя суспільства кращі культурні надбання й традиції литовського народу в дні святкування 12-річниці заснування (4 червня 2002 року).

12 років – це багато, чи мало? 12 років – несамовито мало в просторі Всесвіту, дуже багато, якщо проживати в реальних подіях держав  та справах побудови литовської громади.

Чим же знаменна для нас дата 12-річниці? Насамперед подіями:

  • в першу чергу – наявність теплих, дружніх, майже родинних стосунків, поміж людьми різного віку й професій, що склались за ці роки існування нашого об’єднання,
  • вивчення литовської мови, спілкування нею тут на українській землі, що ще більше нас об’єднує в любові й відданості до Литви,
  • заходи різного змісту, що спрямовані на збереження та впровадження в українське суспільство литовської культури та традицій: свята, пісні, танці, народна творчість, та звичайно ж литовська кухня – це все, що дає литовцям наснаги не втратити в Україні своє коріння.
  • «Гінтарас» це місце, де можна дізнатись про новини подій в Литві, подумки та духовно жити разом із своєю Батьківщиною,
  • «Гінтарас» це міст між Україною та Литвою, на якому зустрічаються закохані…, або просто люди, яким близька Литва.

Звичайно, 12років – це юний вік. Попереду у нас ще багато творчих планів та заходів.Цьому молодому деревцю з іменем «Гінтарас», хочеться побажати розвитку, набуття потужності в різних напрямках діяльності, нових звершень в творчості та відкриттів, розкритті талантів всіх членів громади, та обов’язково поповнення новими членами, щоб всі разом ми сприяли збереженню та збільшенню культурних, просвітницьких, ділових стосунків й співпраці між Литвою та Україною.

slider=52

Вітання від члена товариства Васильєвої Тетяни та голови правління Галини Хмель-Дунай

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору