Почесне консульство Литовської Республіки

З’їзд почесних консулів Литовської Республіки в Україні

8 грудня 2021 року, на запрошення Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки, Віталій Півняк взяв участь у традиційному з’їзді почесних консулів Литовської Республіки в Україні. Робоча зустріч пройшла під керуванням делегації Сейму Литовської Республіки, Заступника міністра закордонних справ Литви Мантанаса Адомєнаса, радника МЗС Литовської Республіки Мантвідаса Бякяшіса і дипломатів Посольства.

Вітаючи почесних консулів, Мантас Адомєнас зазначив, що їх діяльність є важливою частиною розвитку двосторонніх відносин, суспільних і бізнесових зв’язків. Учасники зустрічі обговорили найактуальніші політичні питання, дискутували про перспективи розвитку двосторонньої регіональної співпраці, можливе збільшення кількості міст-побратимів та підвищення ефективності співробітництва, обговорили економічні, енергетичні, консульські та інші поточні питання.

Цього ж вечора, напередодні річниці заснування дипломатичних відносини між Литвою і Україною відбувся урочистий прийом з цієї нагоди (довідково: святкується 30 річниця з дня вставлення відносин від 12 грудня 1991 року). В святкуваннях взяли участь міністри оборони Литви і Україні Арвідас Анушаускас і Олексій Резніков, заступники голови Сейму Литовської Республіки Йонас Ярутіс, Андрюс Мазуроніс і Паулюс Саударгас Керівник Комітету національної безпеки і оборони Сейму Лаурінас Касчюнас, депутат Сейму Едіта Рудялєнє, заступники міністрів закордонних справ Литви і України Мантас Адомєнас і Микола Точицький, колишній Міністр закордонних справ Литви Пятрас Вайтєкунас та інші поважні гості, які долучились до розвитку дипломатичних відносин.

Під час своєї промови Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас підкреслив, що двосторонні відносини пройшли випробування часом, а досягнута зрілість цих відносин відчувається у всьому спектрі співпраці. «Спільна історія, інтереси і цілі дозволяють гарантувати, що відносини між народами та громадянами є доброзичливими та дружніми, а відносини між державами – безпрецедентно близькими», – зазначив Посол Литви в Україні.

Під час заходу відбувся прем’єрний показ документального фільму «За нашу і вашу свободу» про взаємопідтримку і дружбу Литви та України. У стрічці зібрані інтерв’ю українців і литовців, які діляться своїми роздумами та спогадами про щирі відносини між нашими народами (режисерка фільму – Лариса Артюгіна).

Тизери документального фільму «За нашу і вашу свободу»: https://www.youtube.com

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху