Почесне консульство Литовської Республіки

Зустріч в Посольстві Литовської Республіки в Україні

19 квітня 2023 року у приміщенні Посольства Литовської Республіки в Україні відбулася тристороння зустріч Надзвичайного та Повноважного Посла Вальдемараса Сарапінаса, Почесного консула Віталія Півняка та новопризначеного голови Дніпропетровської облдержадміністрації — начальника обласної військової адміністрації Сергія Лисака.

Під час зустрічі Сергій Лисак подякував Уряд Литовської Республіки за тверду підтримку нашої країни та підтвердив свою готовність і далі співпрацювати на місцевому рівні.

“Вже 9 років ми активно здійснюємо свою діяльність для поглиблення українсько-литовських міжрегіональних відносин і розширення співпраці у торговельно-економічній, соціально-культурній, освітньо-науковій та гуманітарній сферах. Дякуючи Посольству Литви в Україні та нашим партнерам, нам вдалося здійснити безліч успішних проєктів, які сприяли популяризації Литви та налагодженню ділових контактів між литовцями та українцями.”– сказав Віталій Півняк.

Дніпропетровська область та Литва є давніми партнерами у різних сферах. Почесне консульство Литовської Республіки у Дніпрі активно сприяло збереженню товарообігу між Україною та Литвою в умовах війни, забезпечуючи безперебійні поставки товарів першої необхідності, пального тощо. Консульство також сприяло передачі медзакладам Дніпропетровщини обладнання та медикаментів, які були вкрай необхідні на початку повномасштабного вторгнення.

В ході зустрічі сторони обговорили можливість організації регіонального бізнес форуму для розгляду шляхів залучення інвестицій, а також – проєкти реабілітації військових та цивільних осіб.

Довідково:

З самого початку війни Литва ввела найпотужніші національні санкції проти РФ, лобіює потребу максимально жорсткого санкційного треку ЄС, зокрема щодо Росатому, ІТ та банківського секторів, товарів подвійного призначення, виступає за подальше зниження цінової стелі на російську нафту. Литва переконує іноземних партнерів в необхідності якнайшвидшого створення Спеціального трибуналу з розслідування злочину російської агресії. Підтримала або стала співавтором всіх резолюцій України в рамках ГА ООН.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору