Почесне консульство Литовської Республіки

Візит делегації Дніпропетровської області до Литовської Республіки

З 26 до 28 червня 2024 року делегація Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова на чолі із заступником медичного директора по наданню екстреної медичної допомоги лікаря Олександром Толубаєвим та завідувачем центру хірургії ускладнень Сергієм Косульниковим здійснила робочий візит до Литовської Республіки.

Метою візиту було укладення меморандуму про співпрацю з Республіканською лікарнею у м. Шяуляй відповідно до проєкту Міністерства охорони здоров’я України щодо підтримки міжнародного медичного партнерства і першої леді України Олени Зеленської “Саміт перших леді і джентельменів”. У перший день візиту делегація у складі: Олександра Толубаєва, Сергія Косульникова, директора Шяуляйської республіканської лікарні Міндаугаса Паулюкаса та представників Почесного консульства Литовської Республіки в Україні Подлєсної Ганни та Латиш Ірини відвідала міністра охорони здоров’я Литви Арунаса Дулкіса. Під час зустрічі сторони обговорили питання обміну медичним досвідом, навчання медичного персоналу та можливості надання допомоги в лікування та реабілітації українських військових. Українські медики подарували міністру символічні подарунки та були приємно вражені побачити в кабінеті міністра українські реліквії з полів боїв, що свідчить про щиру підтримку Литви Україні.

Також, 26 червня українська делегація відвідала Вільнюський міський центр психічного здоров’я, де ознайомилася з діяльністю центру психотравми та новозбудованим корпусом психіатрії. В ході зустрічі було підписано меморандум про співпрацю між державним закладом Вільнюський міський центр психічного здоров’я, почесним консульством Литви у м. Дніпро та комунальним підприємством “Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарні з надання психіатричної допомоги” Дніпропетровської обласної ради.

Другий день візиту було розпочато в місті Шяуляй. Українські лікарі провели зустріч з персоналом Шяуляйської лікарні та представниками інших медичних закладів Литви, де розповіли про зміни в роботі лікарні з початком війни. Заступник головного лікаря Олександр Толубаєв розповів про надзвичайні умови роботи, зокрема про збільшення кількості операцій та поранених, та висловив подяку за підтримку литовському народу. Завідувач відділення хірургії Сергій Косульников поділився досвідом хірургічного лікування мінно-вибухових поранень та розповів про специфічні ускладнення, такі як джгутовий синдром.

Також, сторони урочисто підписали меморандум про співпрацю та обмінялися державними прапорами. Прапор України, прикрашений щирими подяками українських лікарів, символізував глибоку вдячність за підтримку та гуманітарну допомогу, яку надає Литва протягом десяти років, а особливо за останні роки.

Під час візиту делегація ознайомилася з різними відділеннями Шяуляйської лікарні, поспілкувалася з персоналом та ознайомилася з наявним обладнанням.

Цей візит став ще одним кроком до зміцнення міжнародного медичного партнерства та обміну досвідом між українськими та литовськими лікарями, що сприятиме покращенню медичної допомоги та лікуванню пацієнтів обох країн.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху