Почесне консульство Литовської Республіки

В КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНОГО ЯРМАРКУ «Артвільнюс»

У Посольстві Литовської Республіки в Україні 18 лютого 2015 року відбулося представлення міжнародного ярмарку «Артвільнюс» та українського художнього журналу «Антиквар» – його спеціального номера, який присвячений презентації Литви.

В Посольстві чисельно зібрались керівники мистецьких галерей, художники, митці, мистецтвознавці, журналісти, промисловці, представники литовського товариства, а також гості з Литви, яких привітав Тимчасово Повірений в справах Литовської Республіки в Україні Гвідас Керушаускас, який висловив радість та задоволення від потужної підтримки людей України з боку литовських представників культури та мистецтва, він висловив надію на активний розвиток подальшої співпраці.

Міжнародний ярмарок сучасного мистецтва «Артвільнюс» буде проходити вже в шосте у Вільнюсі, його представили організатор –Президент асоціації галеристів Литви пані Діана Стомєнє, координатор та мистецтвознавець Соната Балюцкайте, а також директор художньої галереї «Цех» в Києві, член ради ярмарку, Олександр Щелущенко. Організатори найбільшого візуального мистецького заходу балтійської країни акцентували, що цьогоріч найбільше уваги приділять представленню сучасного мистецтва України, тому спеціально прибули на двосторонню зустріч.

В другій частині зустрічі Головний редактор журналу ,,Antikvar“ Анна Шерман, а також директор художньої галереї ,,Kalita Art Club“, співорганізатор мистецького пленеру «Експресія тиші» у Пажайсляї (поблизу Каунаса) – Тетяна Каліта, представили спеціальний номер журналу ,,Antikvar“, який присвячений презентації Литви: її культурі, мистецтву, історії. Видавці цього номера сказали, що ідея видати спеціальний номер про сучасну Литву у них народилась мимоволі, під час участі у пленері у Пажайсляї, від збентеження й захоплення від історії, культури, а також подій та змін в країні після відновлення Незалежності Литви у 1990 році.

Українці дякували Литві та її людям за щіросердну підтримку та дружбу, а також зазначили, що й надалі планують продовжувати в своїх спеціальних випусках журналу друк матеріалів, що будуть висвітлювати інформацію про Литву та різноманітні соціо-культурні теми.

Цей захід організував та координував аташе з культурних питань Посольства Литви в Україні Юргіс Гєдріс.

 

За матеріалами сайту Посольства Литовської Ресупубліки в Україні.

Переклад – Г.М.Хмель-Дунай, Голова литовського культурно-ділового центру "Гінтарас"

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору