Почесне консульство Литовської Республіки

Реформування системи правосуддя: нові підходи та концепції сформовані

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ сьогодні відбулося засідання Дніпропетровської Регіональної Ради Реформ Правосуддя на тему «Реформа сектору юстиції: пріоритетні питання». У ньому взяли участь судді, міжнародні експерти, адвокати тощо. До обговорення долучилася декан юридичного факультету ДДУВС Вікторія Савіщенко та студенти юридичного факультету.

Метою візиту було проведення засідання Дніпровської регіональної ради реформ правосуддя при підтримки Проекту ЄС «Право-Justice» для обговорення першочергових напрямків реформування сектору юстиції. Засідання відбулося у Центрі Литовського Права Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

У заході взяли участь представники і керівники судів адміністративної, господарської та загальної юрисдикції, обласного управління юстиції, обласної державної адміністрації, міської ради, керівники двох юридичних ВНЗ області, приватні виконавці, арбітражні керуючі та адвокати для визначення першорядних напрямків реформування сектора юстиції. Спільно з міжнародними експертами були позначені п’ять основних пластів, які вимагають великої уваги: судочинство, орієнтоване на задоволення потреб громадян і передбачає участь громадськості; захист прав власності, економічне зростання і бізнес-клімат; судочинство і адвокатура; орієнтація органів юстиції на потреби користувачів і надання послуг. До обговорення долучилася декан юридичного факультету ДДУВС Вікторія Савіщенко та студенти юридичного факультету.

Теми, що розглядалися під час засідання Ради були присвячені вдосконаленню координації реформ у секторі юстиції, а саме втілення реформи «знизу-вгору», що означає донесення специфічних для регіону викликів і їх рішень до рівня центральних органів і організацію більш якісного обміну інформацією щодо реформ сектора з центром в регіоні і на міжнародному рівні та децентралізація механізму координації, а також короткостроковим пріоритетам реформи сектору юстиції. Довидас Віткаускас розповів про наступні кроки у розробці Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та відповідному плану дій, включаючи їх середньострокову оцінку. Він також зазначив роль Дніпровської Регіональної Ради Реформ Правосуддя у цьому процесі.

Керівник проекту ЄС «Право-Justice» підкреслив, що важливим є системний підхід до вирішення проблематики. «Регіональний підхід в Україні повинен працювати активно. Сьогодні Дніпровська регіональна рада з реформи правосуддя об’єднала представників різних правових професій для дискусії про нові виклики і напрямках реформ. Позначений головний безумовний пріоритет – зробити правосуддя більш доступним і якісним для людей, як і інші публічні послуги. Досягнення цієї мети буде залежати і від того, наскільки і суспільство, і бізнес будуть відповідальне поводитися один до одного, платити борги і вирішувати суперечки спільно, не чекаючи надмірної турботи з боку влади », – зазначив керівник Проекту ЄС« Право-Justice »Довидас Віткаускас. Він звернув увагу на те, що Проект ЄС «Право-Justice» підтримує Регіональні ради з питань реформування правосуддя, надаючи стратегічне керівництво, операційну підтримку, а також міжнародний досвід і кращі порівняльні тактики.

У ході дискусії представники Ради обговорювали питання оновлення пропозицій Дніпровської Регіональної Ради Реформ Правосуддя, визначили актуальні питання та прогалини Проекту та механізми подальшого вдосконалення розвитку. З цього приводу виступив міжнародний експерт Карстен Манке, який окреслив основні рішення Ради стосовно реалізації Проекту Європейського Союзу «Право-Justice».

Студенти юридичного факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ також долучилися до дискусії. Як розповідає Юлія Сєдих, участь у таких заходах дозволяє здобути нові знання та навички, необхідні для майбутньої професії.

«Для мене особисто найбільш цікавим виявилось те, що є можливість поспілкуватися з досвідченими у своїй галузі фахівцями, більше дізнатися про перспективні ідеї щодо реформування правосуддя», – поділилася враженнями студентка юридичного факультету.

slider=391

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору