Почесне консульство Литовської Республіки

ВІЗИТ НАДЗВИЧАЙНОГО І ПОВНОВАЖНОГО ПОСЛА ЛИТВИ ДО М. ДНІПРО

10 вересня 2021 року новопризначений Надзвичайний та Повноважній Посол Литовської Республіки в Україні, Вальдемарас Сарапінас, відвідав м. Дніпро з офіційним візитом. За сприянням Почесного консула Литви у м. Дніпро Віталія Півняка були організовані зустрічі з головою Дніпропетровської обласної ради М.В. Лукашуком та першим заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації В.В. Орловим, де було обговорено низку актуальних питань взаємовідносин Литовська Республіка – Дніпропетровська область та визначення пріоритетів спільної роботи на майбутнє.

Перший заступник голови ОДА згадав про вже реалізовані програми співпраці між Литвою та Україною. Він висловив подяку за ряд тренінгів, проведених литовськими фахівцями для наших волонтерів та медиків і за допомогу в вигляді медикаментів та карети «Швидкої допомоги» для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, яка першою приймає поранених з передової, за програму для бійців АТО (медична і психологічна реабілітація), проєкти лікування дітей і навчання дітей-переселенців. В.В. Орлов  підкреслив, що Дніпропетровщина зацікавлена в проведенні таких заходів в подальшому і відкрита до нових видів співпраці.

Впродовж дня, були проведені зустрічі з президентом Дніпропетровської торгово-промислової палати В.В.Жмуренко, керівництвом Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова, ректором НТУ “Дніпровська політехніка” О.О.Азюковським та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ А.Є.Фоменко.

На зустрічах з ректором НТУ “Дніпровська політехніка” Олександром Азюковським та ректором Дніпропетровського держаного університету внутрішніх справ  Андрієм Фоменко, сторони обговорили питання співробітництва між вищими навчальними закладами, зокрема можливості укладення угоди співпраці, обміну студентами, стажування студентів і професорсько-викладацького складу в Каунаському та Вільнюському університетах, навчання в магістратурах, публікацій у наукових журналах і проведення спільних наукових конференцій. В центрі литовського права, що функціонує на базі ДДУВС були продемонстровані досягнення співпраці минулих років.

 

На жаль, вже традиційним стало відвідування іноземними гостями Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова. Заступник головного лікаря Олександр Толубаєв ознайомив делегацію з роботою закладу в сучасних умовах, а також надав можливість поспілкувалися з пораненими воєнними, яких нещодавно було доставлено із зони ООС.

Також пану Сарапінасу було представлено англомовний панорамний фільм в форматі 360 градусів про конфлікт на Сході України, агресію Росії і громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини на цій війні в першому в Україні музеї АТО.

 

День, насичений цікавим спілкуванням, завершила прекрасна зустріч з представниками литовської діаспори Альбертасом та Генрієтою Роже в стінах почесного консульства.

На запрошення Дніпровського міського голови, Бориса Філатова, литовські дипломати, Вальдемарас Сарапінас та Віталій Півняк, стали почесними гостями   та приєдналися до святкування 245-ої річниці заснування Дніпра, 11 вересня 2021 року. Шановні гості ознайомились із Дніпром, його унікальними пам’ятками та краєвидами, побували в  “Музеї історії Дніпра”, планетарії та відвідали концерт класичної музики.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас з Дніпровським міським головою Борисом Філатовим
Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору