ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Литовська Республіка – один з найбільш активних партнерів області. Уряд Литви ініціативно та послідовно вживав практичних кроків з питань надання допомоги у вирішенні проблем, пов’язаних з наслідками проведення антитерористичної операції на Сході країни.  

Почесним консульством ЛР у м. Дніпро здійснюється системна робота з розвитку двосторонніх відносин через взаємодію, як на найвищому рівні, так і на рівні експертів. Тому, для ефективної координації практичної співпраці у сфері розвитку послуг реабілітації військових, які постраждали в ході антитерористичної операції, 6-10 жовтня 2019 року делегація Дніпропетровської області відвідала ЛР.  У рамках візиту команда Дніпропетровського регіону, яка безпосередньо впроваджує  литовсько-українські проекти на місцевому рівні провела окремі робочі зустрічі в Міністерстві оборони краю ЛР, Міністерстві охорони здоров'я ЛР, Міністерстві закордонних справ ЛР, Міністерстві внyтрішніх справ ЛР, Посольстві України в ЛР та Президентурі.

Делегація Дніпропетровського регіону у складі: Півняк Віталій – Почесний консул ЛР в Україні (м. Дніпро), Юрченко Володимир – заступник голови облдержадміністрації, Литвин Віталій – радник голови облдержадміністрації, Шуліка Наталія – начальник управління з питань учасників АТО облдержадміністрації, Риженко Сергій – головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова, Сірко Андрій – завідуючий відділенням церебральної нейрохірургії № 2 Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова, Дубина Володимир - завідуючий відділенням реанімації № 1 Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова, Фоменко Андрій – ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Недря Кирило – завідувач кафедрою гуманітарних дисциплін та психології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, прибула до ЛР з метою отримання досвіду зі створення першої в Україні програми комплексної допомоги постраждалим військовослужбовцям - фізичної та психологічної реабілітації.

 

Робоча зустріч з віце-міністром оборони краю ЛР Вітаутасом Умбрасасом 

Протягом зустрічей вдалось домовитися про низку важливих рішень на підтримку України, розвиток двостороннього співробітництва та протидію державі-агресору, зокрема: проект реабілітації українських військових у Литві буде продовжено. Всього такий курс пройшли вже 259 бійців, з яких майже 150 з Дніпропетровщини, узгоджено подальшу співпрацю нашого регіону з Литвою в рамках проекту з розвитку системи фізичної та психологічної реабілітації, досягнуто попередню домовленість про започаткування співпраці по лінії Музею АТО у Дніпрі з Військовими музеями Вільнюса та Брюсселя для проведення інформаційних заходів, а також передачу досвіду литовським лікарям та військовим, яким цікавий український досвід роботи медицини в умовах війни. 

Робоча зустріч з віце-міністром охорони здоров'я ЛР Альгірдасом Шешельгісом

Робоча зустріч в Міністерстві внутрішніх справ ЛР

 

Також, литовські фахівці, працюючи з українськими колегами, з’ясували, що солдатам, які зараз перебувають в зоні військових дій  не вистачає психологічної допомоги. Теж саме підтвердили військовослужбовці в ході візиту  делегації ЛР до м. Авдіївка Донецької області 15 червня 2019 року. Хоча психологічна допомога організовується систематично, однак, за словами військових, вона часто виявляється неефективною. В зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я ЛР виступило з ініціативою створення в Україні регіонального он-лайн центру надання психологічної допомоги тим, хто безпосередньо перебуває в зоні проведення антитерористичної операції та  операції об’єднаних сил. Заснування вищезазначеного центру планується на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Задля успішної реалізації плану його створення відбувся візит до аналогічного центру в ЛР «Штаб Молодіжна лінія».

В ході візиту делегати ознайомились з роботою легендарного Центру реабілітації Військово-медичної служби Збройних сил Литовської Республіки м. Друскінінкай, де зараз перебувають 2 бійців з нашого регіону.

Візит до лікарні Вільнюського університету “Santaros klinikos”. Команда Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова поділилася власним досвідом пережитого та розповіла цивільним лікарям та лікарям військово-медичної служби ЛР про свій унікальний досвід порятунку важко поранених бійців.

9 жовтня відбулася зустріч українських делегатів з Президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою, Міністром закордонних справ ЛР Лінасом Лінкявічусом, Надзвичайним та Повноважним Послом України в ЛР Володимиром Яценківським.

Робоча зустріч з Міністром закордонних справ ЛР Лінасом Лінкявічусом

Робоча зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом України в ЛР Володимиром Яценківським

«Литовська Республіка, незважаючи на обмеженість власних фінансових ресурсів, продовжує надавати суттєву гуманітарну, медичну, військово-технічну та іншу допомогу вашій державі.  Литва залишатиметься близьким партнером України на міжнародній арені і надалі рішуче підтримуватиме її суверенітет і територіальну цілісність» - підсумував зустріч керівник МЗС.

В ході зустрічі з Президентом ЛР, Гітанас Наусєда підкреслив, що литовська держава доклала значних зусиль для отримання Україною політичної, економічної, експертної та військово-технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних структур для стабілізації політичної і економічної ситуації в країні. Пан Президент запевнив, що в Європейському Союзі в підтримку України і надалі лунатиме безкомпромісний голос Литви. В свою чергу делегація Дніпропетровської області висловила Президентові слова щирої подяки за діалог, підтримку України і готовність допомогти. 

Робоча зустріч з Президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою

 

коментарі

comments powered by Disqus