Українсько-литовський бізнес-форум «Литва - Україна: досвід Європейського Союзу для Дніпропетровської області».

Місто Дніпро, батьківщину відомих політиків, ракет і східний форпост України відвідала литовська бізнес делегація. Метою візиту стала участь у другому регіональному українсько-литовському бізнес-форумі «Литва - Україна: досвід Європейського Союзу для Дніпропетровської області».

До складу делегації ввійшли: віце-міністр економіки та інновацій Литовської Республіки Катерина Рояка, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, комерційний аташе Посольства Литовської Республіки в Україні Сергєюс Тіхоміровас, Президент Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати Сігітас Леонавічус, керівник «Міжнародного енергетичного кластеру» Мантас Нашленас та представники 15 литовських компаній.

27 травня відбулась нарада з членами Міжнародного енергетичного кластеру. В рамках зустрічі говорили про сприяння підприємствам у співпраці, розвиток партнерства і економічної діяльності, підвищення конкурентоспроможності підприємств кластера.

Далі офіційна делегація завітала до НТУ “Дніпровська політехніка”, яка активно розвиває українсько-литовське партнерство. З гостями спілкувались керівний склад Університету на чолі з ректором Півняком Геннадієм Григоровичем. Делегати відвідали відкриту лабораторію мехатроніки та робототехніки Interpipe Mechatronic Lab кафедри електропривода. Гості побачили один із прикладів співпраці бізнесу з освітою.

Вранці 28-го травня Президентами промислових палат міст побратимів Дніпро та Вільнюс було підписано меморандум про продовження співробітництва.

Офіційне відкриття форуму відбулося в Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Спікери презентували інвестиційний потенціал Дніпропетровщини для литовських бізнесменів та потенціал литовських компаній. Бізнесмени мали змогу скористатись можливістю налагодити контакти та обмінятись досвідом з провідними компаніями, які спеціально для цього відвідали наше місто.

Яка продукція підприємців регіону може зацікавити європейський ринок? Чим можуть допомогти литовські партнери у просуванні українських товарів до країн ЄС? Ці питання стали топовими на українсько-литовському бізнес-форумі. А ще учасники обговорили новітні технології в галузі енергетики та освіти. На зустріч приїхали флагмани інноваційних бізнес-компаній Литви та провідні підприємці Дніпропетровщини.

«Економічний форум разом із литовськими партнерами проводимо вже вдруге. Дніпропетровщина зацікавлена у формуванні нових ринків збуту. Підприємці регіону мають якісну промислову та аграрну продукцію, яка може бути конкурентною на європейському ринку. Тож сподіваємося на підтримку Литви у просуванні наших товарів», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

«Цей форум для нас – гарна платформа, аби підняти бізнес-відносини з Україною, зокрема Дніпропетровським регіоном, на якісно новий рівень, – підкреслила Катерина Рояка. – Наша країна має значний досвід інновацій у різних галузях і готова ним поділитися з українськими партнерами».

Керівник Міжнародного енергетичного кластеру Мантас Нашленас презентував на форумі новітні технології у сфері енергетики.

«Зацікавлені у розширенні співробітництва. До нас вже долучилися компанії Дніпропетровського регіону, але шукаємо нових партнерів. Сподіваюся, наші інновації приваблять підприємців», – сказав Мантас Нашленас.

Серед представлених інновацій – акумулятори нового покоління для сонячних електростанцій. Вони набагато безпечніші та довговічніші за нинішні. А ще литовські партнери можуть поділитися досвідом, як будувати дороги у важкопрохідних місцях.

Одна з панелей форуму – «Смарт сіті». Як створити «розумне місто» чи «розумну бізнес-компанію», розповіли представники компанії «Сivitta».

«Можемо поділитися знаннями, як найефективніше використовувати ресурси населеного пункту чи бізнес-структури. Головне – налагодити «розумний» менеджмент. Для цього необхідно об’єднати зусилля влади, бізнесу та людей», – розповів проектний менеджер «Сivitta Україна» Дмитро Ливч.

До форуму долучилися литовські та українські бізнесмени, представники об’єднаних територіальних громад, науковці та освітяни регіону. Загалом близько 130 учасників.

Після форуму віце-міністр економіки та інновацій Литовської Республіки ознайомилась з діяльністю Центру литовського права Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ та прийняла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні досягнення правових та економічних процесів у контексті євроінтеграції».

Бізнесмени, курсанти економічного факультету ДДУВС, студенти та викладачі фінансово-економічного факультету Дніпровської політехніки на чолі з деканом Ольгою Грибіненко мали честь бути присутніми на лекції віце-міністра на тему: «Трансформація литовської економіки, зі Сходу на Захід. Можливості для України».

“Працювати, працювати, працювати» «і ніякої EUфорії», тому що ЄС - це у першу чергу відповідальність та жорсткі стандарти ведення бізнесу та якості продукції та послуг.” - зазначила віце-міністр.

 

Наприкінці дня литовська делегація відвідала музей АТО. Там делегати побачили вуличні експозиції  «Шляхами Донбасу», а також документи, фотографії, нагороди, особисті речі учасників АТО, зразки зброї, медичні інструменти та документальний фільм про військові дії на Сході України.

“За п'ять років Дніпропетровщина мобілізувала більше двадцяти тисяч воїнів, Литовська Республіки прийняла на реабілітацію близько 140 поранених бійців АТО тільки з нашого регіону. Відвідування першого в Україні музею сучасної війни — це обов'язковий пункт програми ознайомлення з містом іноземних делегацій. Саме тому литовська бізнес місія тут, це повинен побачити кожен, всі відзначають, що отримали незабутні враження, що залишаться з ними на все життя” - Віталій Півняк.

В результаті проведеного бізнес-форуму інвестори з Литви, представники влади та підприємці Дніпропетровщини успішно обговорили перспективи міжнародної сп​івпраці, а також можливості створити сприятливі умови для розвитку бізнес проектів між бізнес-спільнотами Литви і Дніпра з урахуванням досвіду європейських держав в обговорюваних сферах.

 

коментарі

comments powered by Disqus