СВЯТКУВАННЯ 120-річчя ЗАСНУВАННЯ ДНІПРОВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ

Співпраця Литовської Республіки з Дніпропетровською областю у сфері освіти є одним із пріоритетних напрямів двосторонніх відносин. Керуючись бажанням й надалі розвивати та поглиблювати такі дружні відносини, 27 вересня поточного року, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс та ректор Каунаського університету імені Вітаутаса Великого Юозас Аугутіс відвідали м. Дніпро.

На запрошення керівництва НТУ «Дніпровська політехніка» вони взяли участь в засіданні вченої ради та урочистостях з нагоди 120-річчя заснування політехніки.

В своєму вітальному слові литовській делегації, Ректор НТУ «Дніпровська політехніка» Г.Г. Півняк зазначив, що завдяки їх підтримці сьогодні в університеті функціонує Центр академічного співробітництва з країнами Балтії, реалізуються дві бакалаврські програми подвійних дипломів: «Світова політика та економіка» з Університетом Вітаутаса Великого та «Інвестиційна економіка» з Вільнюським технічним університетом імені Гедімінаса, дві магістерські програми: «Міжнародне бізнес-право» та «Менеджмент в освіті» з Університетом Вітаутаса Великого, з яким планується реалізувати найближчим часом бакалаврську програму подвійних дипломів «Міжнародні відносини». При сприянні Почесного консульства Литовської Республіки у м. Дніпро реалізовано два міжнародних проекти програми ERASMUS+. Це свідчить про активну інтеграцію університету до світового простору. Спільними зусиллями нам вдалося побудувати творчий осередок українсько-литовської кооперації у рідному місті, що дарує молоді європейські орієнтири, мотивує до міжкультурного діалогу і розбудови інклюзивного суспільства для майбутнього процвітання України та Литовської Республіки.

Під час засідання вченої ради та на знак вдячності за змістовну багаторічну співпрацю, академік НАН України Геннадій Півняк вручив литовському колезі та пану Послу медалі Писаржевського.

За сприяння очільника Почесного консульства Литовської Республіки у м. Дніпро Віталія Півняка, було організовано зустріч литовської делегації з керівництвом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ для обговорення можливості підписання аналогічної програми подвійних дипломів, започаткування наукового співробітництва та системної підтримки та розвитку Центра литовського права.

Цього ж дня, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні мав зустріч з новопризначеним головою Дніпропетровської облдержадміністрації. Посол відзначив високий рівень двосторонніх відносин, досягнутий за останні роки, ознайомив з динамікою українсько-литовських проектів, а також висловив готовність до подальшої взаємовигідної співпраці.

Святковий концерт на честь 120-річчя заснування НТУ "Дніпровська політехніка" в Дніпропетровському академічному театрі опери та балету

коментарі

comments powered by Disqus