СТАРТУВАВ НОВИЙ ПРОЕКТ УРЯДУ ЛИТВИ

За результатами домовленостей між Центром психічного здоров'я м. Вільнюс та Почесним консульством Литовської Республіки у м. Дніпро, комісія Посольства Литовської Республіки в Україні узгодила проект «Розвиток послуг психічної та фізичної реабілітації військовим, які постраждали в ході антитерористичної операції і іншим особам, які постраждали від російської агресії в Дніпропетровській області». Програма передбачатиме об’єднання зусиль військових та цивільних медиків, фахівців із фізичної та психологічної реабілітації.

В зв’язку з цим, 12-15 червня Дніпропетровську область відвідала делегація представників політичних та медичних кіл Литовської Республіки. У складі делегації були: Віткунієнє Одета - канцлер Міністерства охорони здоров'я Литовської Республіки, Бєлєцкієнє Дайва - канцлер Міністерства оборони краю Литовської Республіки, Ланаускас Річардас - керівник Центру реабілітації Військово-медичної служби Збройних сил Литовської Республіки м. Друскінінкай, Юцевічюс Альвідас - завідувач кафедри реабілітації лікарні Вільнюського університету “Santaros klinikos” та Марцінкявічюс Мартінас - керівник проекту, директор Центру психічного здоров'я м. Вільнюс.

Візит стався на завершення перемовин стосовно запуску проекту. В зв'язку з цим, делегати особисто ознайомилися з роботою партнерів проекту з боку Дніпропетровської області, а саме: Комунального підприємства «Дніпропетровська обласна фізіотерапевтична лікарня «Солоний Лиман» та Комунального закладу “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова”.  

Комунальне підприємство «Дніпропетровська обласна фізіотерапевтична лікарня «Солоний Лиман»

“Актуальність піднятої теми просто зашкалює. Вдячність колегам з Литви за небайдужість та розуміння. Мартінас Марценкявічюс за роки війни неодноразово відвідував лікарню Мечникова і на власні очі бачив, відчував біль та страждання простріляних та розірваних вибухом хлопців. Їх фізичне, соціальне та психічне здоров'я — запорука здоров'я Нації. Не забезпечимо цього зараз — невдовзі отримаємо десятки самогубств та смертей від алкоголю і наркотиків щоденно”– підкреслив головний лікар Дніпропетровської лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.  

«Ви маєте унікальний досвід порятунку важко поранених, – сказала канцлер міністерства оборони Литви Дайва Бєлєцкієнє. – Наша позиція – реабілітація має починатися відразу після повернення бійця з фронту. Аби він міг якомога швидше стати до нормального цивільного життя. Маємо у цьому багатий досвід. Тож уже цієї осені чекаємо на стажування у Литві медиків вашого міста».

Також, урядовці ознайомились з діяльністю центра психосоціальної розрядки учасникам бойових дій, що базується в Дніпропетроському державному університеті внутрішніх справ.В майбутньому центр може стати одним з партнерів программи.

За ініціативи місцевої влади, делегатам було надано військовий гелікоптер за маршрутом  Дніпро-Покровськ-Дніпро для відвідування 66-го військового мобільного госпіталю міста Покровськ, лікарсько - сестринських бригад, розміщених в лікарнях міст Авдіївка, Селидове, Курахове та ознайомлення з роботою медичної служби 93-ої мобільної бригади за містом розташування в ООС. Завдяки цьому, вони змогли зрозуміти алгоритм евакуації поранених військовослужбовців та надання їм першої медичної допомоги.

“Близько 200 працівників аеропорту “Дніпро” приймають участь в евакуації поранених. Миттєво була розпочата взаємодія з військовими в зоні АТО по евакуації постраждалих, з медиками у Дніпрі — по сортуванню і госпіталізації поранених. Дніпропетровська ОДА стала координаційним центром допомоги, який врятував тисячі наших захисників” -  директор Міжнародного аеропорту “Дніпро”, Сергій Криворотченко.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я Литовської Республіки і Вільнюський центр психічного здоров’я у 2015-2017 роках успішно виконали проект «Допомога областям Східної України у реформуванні системи психічного здоров’я та у продовженні перебудови сектору психосоціальної реабілітації» у Дніпропетровському та Полтавському регіонах. Спираючись на успішний досвід співпраці, зараз Уряд Литовської Республіки має на меті створити першу в Україні програму інтегрованої реабілітації в Дніпропетровській області.

коментарі

comments powered by Disqus