НАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕДИЦІЯ В ДНІПРІ

4 липня 2018 року до міста Дніпро прибув човен "Вітаутас Великий". На борту корабля – учасники литовського телевізійного проекту "Національна експедиція" - відомі литовські історики, журналісти, представники шоу-бізнесу. На водному рубежі міста, закордонних гостей зустрів давньослов'янський вітрильник "Русич" під командуванням міського голови Бориса Філатова. Два кораблі разом пришвартувалися на Фестивальному причалі, де на них вже чекали з українським короваєм представники обласної та місцевої влади, литовці області та дніпряни.

Церемонію зустрічі продовжив Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк, який у своїй вітальній промові зазначив: «Ми вважаємо ваш приїзд прекрасним подарунком, країни, що святкує сторіччя своєї незалежності. Чим більше в місті різних культурних заходів, тим більше у нас можливостей показати всьому світу, що Дніпро - цікаве і розвинене європейське місто. Нам удвічі приємно - не тільки знайомити вас з українською культурою, природними та історичними пам'ятками, а й разом досліджувати і популяризувати спільну литовсько-українську історію, тим самим, зміцнювати литовсько-українські зв'язки”.

Кульмінацією церемонії зустрічі стало знайомство з дивовижним набуттям Дніпропетровщини, самобутнім мистецтвом українського живопису - Петриківським розписом – світовою спадщиною визнаною комітетом ЮНЕСКО. За підтримки Почесного консула, було організована унікальна можливість проходження майстер-класу з розпису під відкритим небом з прекрасним видом на Дніпро.

Зважаючи на події, що відбуваються на сході Україні через військову агресію Росії, конфлікт, що вже чотири роки турбує не тільки Україну, а й весь світ, “Національна експедиція” виявила бажання відвідати перший в Україні музей “Громадянського подвигу в подіях АТО” та поспілкуватися з учасниками антитерористичної операції. Литовській делегації представили новий англомовний панорамний фiльм в форматі 360 градусів про хід подій АТО. Зазначимо, що в стрічці зафільмовані слова активної підтримки Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайте Україні, її суверенітету та цілісності, що звучать дуже символічно в рік сторіччя відновлення незалежності Литви.

Далі “Національна експедиція” направилася до фортеці Кодак, що представляє собою пам'ятку національного значення України та історичну цінність для Литовської Республіки.

Теплу зустріч організували Альбертас та Генрієтта Роже, які зустріли делегацію в своєму домі та познайомили з сімейними традиціями.

"Національна експедиція" триватиме до 12 липня. Увесь цей час команда із сорока трьох представників литовської інтелігенції та шоу-бізнесу подорожуватиме містами України. Після завершення експедицій відзняте в Україні відео покажуть на литовському телебаченні. Розраховують на 25 серій. Керівник експедиції, професор історії Альфредас Бумблаускас підкреслив важливість спільної історії та створеної разом історичної спадщини, що є важливим у контексті сучасної Європи, зміцнення свободи і незалежності України, повернення в сім'ю європейських держав. Проект планується завершити 11 липня у Херсоні.

 

коментарі

comments powered by Disqus