Почесне консульство Литовської Республіки

ДНІ ЛИТВИ В ДНІПРІ

27-29 травня поточного року в Дніпропетровську відбулася широкомасштабна подія. Вперше в нашому місті святкували Дні Литви. До програми заходів були включені: ярмарок-презентація литовської культури, традиційних ремесел, національної кухні та литовсько-український бізнес-форум.

 

Так, 27 травня Дні Литви почались з офіційної зустрічі іноземної делегації з керівництвом регіону. Говорили про співпрацю, у тому числі – вихід підприємців області на європейський ринок. За останні роки стосунки між Дніпропетровщиною та Литвою вийшли на новий рівень. Керівництво області запевнило, що готове нарощувати потужності співпраці між країнами і далі.

З нагоди проведення Днів Литви було організовано бізнес-форум на тему «Україна – країна модернізованих міст, безпечних і зручних для життя, туризму і бізнесу», присвячений питанням співпраці між українським та литовським бізнесом в секторах освіти, екології, розробки програмного забезпечення, туристичного бізнесу, торгівлі, сільського господарства, будівництва та архітектури. Інвестори з Литви, представники влади та понад сотні підприємств Дніпропетровщини обговорили перспективи міжнародної співпраці. Програма бізнес-форуму передбачала роботу в секторальних семінарах за заявленими напрямками, де пройшла біржа ділових контактів – дніпропетровські бізнесмени мали змогу скористатись рідкісною можливістю налагодити контакти та обмінятись досвідом з провідними литовськими компаніями, які спеціально для цього відвідали наше місто.  

Кульмінацією бізнес-форуму було підписання меморандуму між Дніпропетровською міською радою в особі міського голови, Бориса Альбертовича Філатова та Юріуса Родзявичюса, президента Асоціації східноєвропейського партнерства та інвестицій. За яким сторони будуть активно сприяти розширенню існуючих та встановлення нових прямих ділових зв’язків між підприємствами, організаціями, фірмами і підприємцями Дніпропетровська і Литовської Республіки.

 

Наприкінці дня Віталій Півняк, Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпропетровську запросив всю офіційну  делегацію та католиків міста Дніпропетровськ відвідати Римо-католицьку парафію св. Йосипа для участі у вечірній службі миру.

Насичена програма ознайомлення з литовської культурою розпочалася 28 травня, до якої входили: ярмарок литовської кухні, де були представлені такі національні блюда, як: суп, шакотіс, цепеліни, деруни, ковбаса з капустою, копченості, сири, литовське пиво, квас і т.д. Майстрами з асоціації Литовських ремісників “Svente Visiems” були представлені традиційні ремесла: вироби з глини, дерева і т.д. Також були присутніми представники Литовського культурно-ділового центру «Гінтарас» з виставкою національних литовських костюмів.

Разом з тим, на Фестивальному причалі Січеславської Набережної відбулося офіційне відкриття Днів Литви за участю Спікеру Сейму Литовської Республіки Лорети Граужінєнє, Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки Марюса Януконіса, голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Олександровича Пригунова, першого заступника голови Дніпропетровської обласної держаної адміністрації Олега Миколайовича Кужмана, міського голови Бориса Альбертовича Філатова.

За сприяння очільника Почесного консульства Литовської Республіки ум. Дніпропетровську було організовано  низку зустрічей Голови Сейму Литви, а саме: з представниками литовської діаспори, керівництвом Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова. Відбулося ознайомлення з сучасною литовською виставкою «Фото-Відео-Медіа Текстиль» на базі Дніпропетровського художнього музею, зустріч та дискусія на тему «Литва – Україна в ЄС» зі студентами Національного гірничого університету. Наприкінці дня пані Лорета Граужінєнє та інші парламентарі ознайомилися з роботою та життям баскетбольної школи «Дніпро».

 

 

29 травня офіційні особи на чолі зі Спікером Сейму направилися до Петриківки, в цей дивовижний куточок Дніпропетровщини, де збереглися національні традиції самобутнього мистецтва українського живопису, для того щоб ознайомитися з Петриківським розписом – світовою спадщиною визнаною комітетом ЮНЕСКО (2013 рік) та багато іншим.

Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху