У Дніпрі відкрили Центр литовського права

23 лютого 2018 року, у місті Дніпро Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс офіційно відкрив перший в Україні центр литовського права. Реалізація цього новітнього для Дніпропетровської області проекту стала можливою завдяки спiльним зусиллям Почесного консульства Литви у м. Дніпро та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ (ДУВС), на базі якого створено центр.

«Відтепер питання адаптації українського законодавства до європейських стандартів вийшло на новий рівень. У центрі литовського права розроблятимуть стандарти та рекомендації для нової системи українського права, спираючись на базу литовської юрисдикції. Студенти та курсанти університету мають можливість удосконалювати знання з міжнародного законодавства, навчатися й стажуватися у провідних університетах Литви. Крім того, центр литовського права дозволить викладачам поглибити зв'язки з європейськими колегами-юристами» - зазначив Посол. 

В ході зустрічі, Марюс Януконіс, представляючи Посольство Литовської Республіки в Україні, підписав Меморандум про співпрацю з Дніпропетровським університетом внутрішніх справ.

«Це підсумок нашої плідної співпраці з Литвою, яка розпочалася ще в 2017-му році, сподіваємося на міцний зв’язок у правовій сфері і надалі» - підкреслив Євген Фоменко, ректор Дніпропетровського УВС.

«Відкриття центру литовського права символічно, бо днями Литва святкує 100-річчя відновлення своєї державності. - сказав Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк. Україні треба удосконалити своє законодавство і перейняти європейські норми права. Литва, як завжди, готова допомогти в наших євро інтеграційних прагненнях».

Урочисте відкриття центру литовського права відвідало керівництво Дніпропетровської області, зокрема: Гліб Пригунов - голова Дніпропетровської обласної ради, Володимир Юрченко - заступник голови Дніпропетровської ОДА, Віталій Литвин - радник голови Дніпропетровської ОДА та Віталій Глуховеря - начальник ГУНП в Дніпропетровській області.

«Ми дуже вдячні позиції Литви в цілому, і позиції особисто президента Далі Грибаускайте, яка підтримує Україну на міжнародній арені. Впевнений, що відкриття центру дозволить молоді перейняти ту повагу до закону, яка є безпосередньо у Литві» - зазначив Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради.

За сприяння Віталія Півняка, були проведені зустрічі делегації Посольства з першим заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олегом Кужнaном, заступником голови Дніпропетровської обласної ради Володимиром Тюріним, Дніпровським міським головою Борисом Філатовим та ректором НТУ «Дніпровська політехніка» Геннадієм Григоровичем Півняком.

ЦЕНТР ЛИТОВСЬКОГО ПРАВА

 

коментарі

comments powered by Disqus