Почесне консульство Литовської Республіки

2015/2016 НАВЧАЛЬНИЙ РІК У ВІЛЬНЮСЬКОМУ ДОМІ ЛИТОВЦІВ

Литовська Республіка продовжує проект допомоги українським дітям та пропонує учням-восьмикласникам, сім’ї яких переїхали до Дніпропетровської області із зони АТО навчатися в міжнародній гімназії в 2016/2017 році. 15 школярів, за підтримки та фінансування Міністерства закордонних справ Литви, пройдуть навчальний курс в Вільнюському Домі Литовців. Почесне консульство Литовської Республіки у м. Дніпро почало підготовку документів для нової групи та супроводжуючого вчителя.

Протягом року було організовано не тільки насичену навчальну програму, а й цікаве дозвілля. В рамках проекту діти відвідали безліч місць та заходів.

 

slider=224

Музей бурштину.

Бурштин вважається єдиним дорогоцінним каменем, який видобувається в Литві. Місцеві жителі часто називають його «литовським золотом», а саме балтійський бурштин визнаний одним з кращих в світі. Дітям була представлена можливість доторкнутися до цього давнього каменю, а також дізнатися історію його походження.

 

 

slider=214
Для українського класу була організована зустріч з кінологами та представниками «друзів наших менших». Діти пройшли різноманітні майстер-класи. В кінці зустрічі учні отримали запрошення на виставку собак, яка пройшла у Виставковому центрі м. Вільнюс.

 

 

slider=215
В центрі старого Вільнюсу, біля пам’ятника українському поетові Тарасу Шевченку, відбулася зустріч Президента України П. Порошенка з українською діаспорою, куди були запрошені діти з України. Незважаючи на дощ, зустріч вийшла душевною та теплою

 

 

slider=226
Наступним заходом був візит до Сейму Литовської Республіки, де їх познайомили з залами, в яких приймалися доленосні для Литви рішення.

 

 

slider=228
Одним із захоплюючих подорожей виявилося поїздка до міста Тракай. Діти познайомились з його замком, національною кухнею, а також відвідали музей каменю, де взяли майстер-клас по виготовленню кам’яних оберегів.

 

 

slider=222
Важливою і відповідальною виявилася зустріч з литовським державним діячем, політиком, дипломатом, міністром закордонних справ – паном Лінасом Лінкявичюсом. Учням повідомили, що саме завдяки йому, проект «Навчання українського класу в Литві» відбувся вдруге. Їх чекав теплий і дружній прийом, з цукерками та чаюванням, де вони обмінялися своїми історіями і враженнями про перебування на литовській землі

 

 

slider=216
Незабутньою була зустріч з Президентом Литви Далею Грібаускайте на виставці книг. Вже другий рік поспіль школярі з України, мають можливість особисто подякувати Президентові дружньої нам держави за надану їм унікальну можливість навчатися в європейській школі. Наприкінці зустрічі діти отримали запрошення на екскурсію до Палацу Президента.

 

 

slider=223
Наступним місцем, що відвідали школярі було Міністерство юстиції Литовської Республіки

 

 

slider=225
Учні відвідали Посольство України в Литві, де біля його стін, разом з Послом України і українцями, які проживають у Вільнюсі, вшанували пам’ять загиблих героїв «Небесної сотні».

 

 

slider=213

slider=221

На дітей чекали захоплюючі походи до Національного музею, Кафедрального собору, бібліотеки Вільнюського Національного Університету. Також, вони відвідали національне радіо і ТБ, де мали можливість взяти участь у зйомках музично-розважальної програми «Вгадай мелодію». 

 

 

slider=219

slider=218
Перебування у Литві не обмежилося однією столицею. Наступною виявилася поїздка до прекрасного міста Каунас, де діти відвідали музей зброї, навчилися пекти хліб, а в якості розваги був похід в знаменитий Каунаський зоопарк.

 

 

slider=211
Місто-герой Друскінінкай (а для нас він саме місто-герой, враховуючи його постійну допомогу з надання реабілітації українським військовим, які постраждали від воєнних дій) наступним приймав українських школярів на своїй землі. Самим яскравим і незабутнім був похід в Аквапарк, де діти забули про зошити, книжки та домашні завдання і занурилися в веселу та запальну атмосферу, яку їм подарував розважальний комплекс «Друскінінкай Аква».

 

 

slider=227

slider=212
Театр опери та балету, відвідування льодової арени ТРЦ «Акрополіс», а також підйом на знамениту Вежу Гедемінаса – чергові розважальні заходи, які були організовані для українських школярів.

 

Швидко минув навчальний рік, який встиг стати плідним, насиченим та активним

 
Поділитись:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору